Bu Kripto Para, XRP’nin Rallisine Katıldı: Fiyat Rekora Gidiyor

XRP fiyatının patlamasından ve 0,69 dolar noktasına kadar çıkmasından sonra şimdi ise “kardeş proje” olarak bilinen Stellar sahneyi devraldı. Dün Stellar Vakfı tarafından yapılan açıklamada, Protokol 15 isimli çok beklenen güncellemenin sonunda hayata geçirildiği belirtildi. Protocol 15, daha önce ertelenen Protocol 14’ün devamı niteliğinde ve iki çok önemli özelliğe sahip.

XLM İki Yeni Özellikle Geldi

Stellar’ın aylardır beklenen Protocol 15 güncellemesi ile beraber Claimable Balances ve Sponsored Reserves özellikleri ağa eklendi. Bu iki özelliğin Stellar blockchain ağı üzerinde uygulama geliştirmeyi ve oluşturmayı oldukça kolaylaştıracak. Haziran ayında başlatılan geliştirmenin sonunda tamamlanması ve bunun boğa sezonuna denk gelmesi XLfiyatını harekete geçirdi.

XLM, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla son 24 saat içerisinde %71 arttı. Öte yandan 7 günlük grafikte fiyatın %120 arttığı göze çarpıyor. XRP’nin arttığı her durumda, bunun devamında XLM’nin arttığı bilinen bir gerçek ve XRP şu an hiç durmadan yükseliyor. Sabah saatlerinde 0,69 dolar seviyelerinde olan XRP/USD işlem çifti an itibarıyla 0,75 dolar noktasına kadar yükseldi ve yükselişini sürdürüyor.

Fiyat XRP’yi Takip Ediyor

XLM için en kritik direnç noktalarının ise 0,20 dolar, 0,30 dolar  ve 0,40 dolar noktalarında yer aldığı görülüyor. Ancak XRP’nin bu inanılmaz yükselişi devam ettikçe XLM fiyatında da benzer bir yükseliş görebiliriz. Şu an XRP ve XLM piyasaya önderlik edip diğer bütün altcoinleri geride bırakacak şekilde yükselmeye devam ediyor.

XLM STELLAR

XRP için uzmanların 1 dolar beklentisi adım adım yaklaşmakta ve bu seviye XLM için de 0,50 dolar anlamına geliyor. XRP’nin yükselişinin 1 dolara kadar devam etmesi ve burayı kırması, kesinlikle eşi benzeri görülmemiş bir ralli başlatacaktır. Söz konusu rallide XRP’nin eski rekoru olan 3,30 dolara, XLM’nin ise 1 dolar seviyesine kadar çıkması beklenebilir.

Bitcoin İçin Kritik Anlar

Eğer lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) çok sert bir aşağı yönlü hareket yapmazsa bu fiyatlar hayal değil gibi gözüküyor. 2017 yılındaki boğada %100 değil, %1.300 gibi inanılmaz yükselişler yaşanmıştı ve şu an için henüz yolun çok başında. Yine de bütün bunlara rağmen Bitcoin’in hareketleri kesinlikle belirleyici olacaktır ve BTC aşağı kırarsa birçok altcoin uçurumdan aşağı yuvarlanabilir.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

XRP’de Herkes Bu Fiyat İle Tarihi Bekliyor: XRP İçin Ralli Buradan Sonra Başlayacak

Sonrakini Oku

Sıcak Gelişme: Bitcoin (BTC) Fiyatı 19.000 Doları Gördü

Bir Cevap Yazın