Bu Kripto Para Rekor Kırdı!

Piyasa hacmi bakımından en büyük 16. kripto para birimi olan Cosmos (ATOM), bugün bir rekora imza attı ve ilk defa 8 doların üzerine çıktı. CoinMarketCap verilerine göre ATOM, hayatında ilk kez 8 doları geçerek 8,55 dolar ile rekor kırmış oldu. ATOM’un bu önemli hamlesi son 24 saat içinde yaklaşık olarak %30’un üzerinde artış sergilediği anlamına geliyor.

ATOM’un Rekor Seviyesi

ATOM bu artışı ile ilk 100’deki tüm kripto paraları geride bırakmış oldu. Örneğin lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 24 saat içinde %0,59’luk artış sergilerken, piyasa hacmi bakımından en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH) %0,56 artış gösterebildi.

Artış Devam Edecek Mi?

Ancak analistlere göre ATOM’da görülen bu artış geçici olabilir. Çünkü The Spartan Group’un ve Goldman Sachs’ın ortağı Kelvin Koh’a göre ATOM Cosmos ekosisteminin yalnızca bir kısmını temsil ediyor ve ekosistemin tamamını temsil etme yeteneği yok. Bunun yanında Koh, Polkadot’tan örnek verdi ve DOT’un tüm Polkadot ekosistemini temsil ettiğini belirtti.

Öte yandan ATOM’un fiyat hareketlerine bakıldığı zaman 8,55 dolarlık rekor seviyede tutunamadığını ve 8,11 dolar bandına gerilediğini görüyoruz. Dolayısıyla ATOM’un artışının devam edip etmeyeceği konusunda henüz net bir veri bulunmuyor.

Bunlara ek olarak ATOM dün artışa geçtiğinde bazı analistler ATOM’un yükselişinin devam edeceğini ve bu hafta takip edilmesi gereken kripto para birimleri arasında yer aldığını ifade etmişti. Çünkü dün kırılan 7,249 dolarlık seviyenin önemli olduğu fiyatın buradan önce 8,50 dolara ardından da 10 dolara gitme potansiyeli olduğu belirtilmişti.

Tüm bu bilgilere bakıldığında aslında analistlerin de ATOM konusunda hemfikir olduğunu söyleyemiyoruz. Ancak yine de ATOM’u hafta boyunca takip etmekte fayda var gibi görünüyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Ethereum Yatırımcıları Bu Gelişmeyi Kutluyor!

Sonrakini Oku

Sektöre Hızlı Giren Bu Altcoin, Yakında Coinbase’de Listelenebilir!

Bir Cevap Yazın