Bu İndikatör Son Görüldüğünde Bitcoin Rekor Kırmıştı!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 2019 yılında 3.000 dolardan başlangıç yapsa da, hem teknik hem de küresel gelişmeler sayesinde 14.000 dolara kadar yükselmeyi başarmıştı. Bitcoin‘in 14.000 dolara çıkmadan önce bu yükselişe işaret eden indikatörlerden birisi de haftalık MACD olmuştu.

Haftalık MACD’ın yeşil sinyal verdiği son tarihlerin devamında BTC’nin 14.000 doları kırması, doğal olarak bu indikatörün kripto para yatırımcılarının gözündeki değerini oldukça önemli kılıyor. Önde gelen kripto para yatırımcılarından birisi olan YORK780‘in aktardığı bilgilere ve yayımladığı grafiğe göre, bu önemli indikatör çoktan rengini yeşile çevirdi.

Bitcoin İçin Yükseliş Mi Geliyor?

Bitcoin’in 9.000 dolardan sert düşüş yaşadığı ve 8.400 dolara kadar gerilediği geçtiğimiz günlerde, alım baskısının artması fiyatın 8.600 dolar üzerine çıkmasına ve orada kalmasına sebep olmuştu. Analist de aşağıda görülen grafiğin ve haftalık MACD indikatörünün sonunda yeniden olumlu bir görüntü çizdiğini ve bunun büyük bir yükseliş getirebileceğini savunuyor.

Bitcoin Price

Yine de haftalık MACD indikatörünün etkisini göstermesi için çok az gün kaldı. Bitcoin son iki gündür oldukça stabil bir görüntü çizse de, özellikle balinaların piyasayı altüst edebilme özellikleri ve genel volatilite, her şeyin bir anda değişebileceği anlamına geliyor. Bitcoin nasıl bir anda 9.000 dolar üzerine çıktıysa, bu durum yeniden vuku bulabilir.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Samsung Bir Kripto Para Firması İle Ortaklık Mı İmzalayacak?

Sonrakini Oku

Meksika’nın Başkanlık Uçağı Kripto Para İle Alınabilir!

Bir Cevap Yazın