Bu iki Altcoin 2019’da Bitcoin’den daha iyi performans gösterdi

Kripto endüstrisinin tamamı, piyasa kapitalizasyonundan 20 milyar dolardan fazla fon kaybettiği bir hafta yaşıyor olsa da, 2019 yılı başından bugüne kadar sadece iki büyük altcoin, Bitcoin’den daha iyi performans göstermeyi başardı.

CryptoCompare’in piyasa verilerine göre, Binance coin (BNB) ve Chainlink (LINK), 2019 yılının ilk üç çeyreğinde amiral gemisi kripto parayı geride bırakmayı başardı.

Binance Coin (BNB) 2019 performansı

Önde gelen kripto para borsasında yerel bir token olarak çalışan BNB, Binance ve blok zinciri, çeşitli kullanım durumları sayesinde kazanılan kripto paranın çeşitli kullanım durumları sayesinde piyasa kapitalizasyonu ile yedinci en büyük kripto varlık haline geldi. Binance ücretlerini düşürmek, ödünç vermek, faiz almak ve Binance’ın merkezileşmemiş borsalarında işlem yapmak için kullanılabilir.

Coin, Ethereum ağında bir ERC-20 tokeni olarak başlarken, ardından Binance Chain’e taşındı. Binance tokeni, en son piyasa çöküşünden sonra bile BTC’ye karşı yüzde 45’ten fazla değer kazandı. Mayıs ayının sonunda BNB, kripto piyasalarının neredeyse bir yıllık düşüş durumunun ardından bir canlanma görmesiyle BTC karşısında yüzde 205’lik bir büyüme kaydetti. Yılbaşına göre, BNB, ABD dolarına karşı yaklaşık yüzde 550 arttı.

Chart of BNB, BTC, and LINK comparison year to date

Chainlink (LINK) 2019’da BTC’den daha iyi performans gösteren diğer altcoin

Chainlink (LINK) de aynı şekilde Bitcoin’e karşı güçlü bir performans gösterdi. 2019’un başından beri LINK, bugüne kadar BTC’ye karşı en iyi performans gösteren bir diğer kripto paraydı. LINK Haziran sonunda tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra dolar karşısında düşerken, token, bu yıl şu ana kadar dolar karşısında yaklaşık yüzde 160 arttı.

Bu arada, Bitcoin fiyatı, birkaç aydır düşüş görüyor. Ancak yılın başındaki toparlanmasının getirisi pozitif bölgede kalmasına yardımcı oldu. Bitcoin, bu yıl dolar karşısında% 115 arttı.

 

Kaynak: Kriptoparahaber

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

ABD’li milletvekili üç kripto para için “gerçek kripto varlıklar” dedi

Sonrakini Oku

İlk Avrasya Blockchain Zirvesi ile Türkiye blockchain merkezine dönüştü

Bir Cevap Yazın