Bu Hafta Dikkat Edilecek 3 Kripto Para ve Kritik Seviyeler!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 7 Mart tarihinde kabul edilen teşvik paketi ile yeniden yükselişe geçti. Bir süre boyunca 50.000 dolar altında konsolidasyon yaşayan BTC’nin 1,9 trilyon dolarlık paket ile yeniden yükselişe geçmesi ise oldukça olağan bir gelişmeydi.

BTC/USD Teknik Analizi

Bitcoin kesinlikle bu hafta yatırımcıların en çok dikkat etmesi gereken kripto para konumunda. Bunun bir sebebi BTC fiyatının düşüşünde bütün piyasanın sert çakılması iken ikinci sebebi de konsolidasyonun bitmesi olarak görülüyor.

RSI indikatörünün yeniden 58 seviyesinin üzerine çıkması, BTC için yükselişin bu hafta da sürebileceğine işaret etmekte. BTC/USD işlem çifti için kritik seviyenin ise 58.341 dolar olduğu görülüyor. Tüm zamanların rekorunu kırılması, sıradaki seviye olan 72.112 dolara doğru hızlı bir yükselişi beraberinde getirebilir.

UNI, Rekor Tazeledi

Bu haftaya damga vuracağı düşünülen bir diğer kripto para birimi ise Uniswap (UNI) oldu. UNI, haftanın ilk gününden rekor kırarak da bunu net bir şekilde belli etti. 29 doların üzerine kadar çıkan UNI, kısa süre içerisinde 34 dolar seviyesine ulaştı.

Uniswap V3 haberi şimdiden fiyatlanmanın başlamasını sağladı ve UNI, bütün rakiplerine kıyasla yükselişini sürdürüyor. RSI şu an için aşırı alım seviyesinde olsa da 33 doların üzerinde kapanış yapılması sırasıyla 38 dolar ile 46 dolar seviyelerine ulaşılmasını sağlayabilir.

UNI için yükselişin bitiş seviyesi ise 20 günlük EMA’nın (25,31 dolar) altına iniş olarak görülmekte. Bunun devamında 22 dolara ve 50 günlük SMA’nın bulunduğu 19,78 dolara düşüş görülebilir.

THETA, Sony İle Yükselişe Geçti

Sony Europe ile işbirliği imzalayan Theta, Google ve Samsung sonrasında yine büyük bir başarı yakaladı. Theta’nın dünyanın önde gelen teknoloji şirketleri ile anlaşması ve bunları ağına katması, fiyatı da etkiliyor.

Bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 4,70 dolar seviyesinden işlem gören THETA, 4,87 dolar ile tüm zamanların rekorunu kırdı. THETA, 13 Mar 2020 tarihinden bu yana %11.974 yükseliş elde etse de bu gelişmeler fiyatın sürdürülebilir şekilde artmasını sağlıyor.

THETA için kritik seviye ise düşüş yönünde 3,70 dolar, yükseliş yönünde ise psikolojik 5 dolar olarak gözüküyor. THETA’nın 5 dolar barajını geçmesi, sıradaki hedefin 10 dolar olmasını sağlayabilir.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Elon Musk Sonrasında Başka Bir Milyarder Daha Dogecoin’i Seçti

Sonrakini Oku

Kripto Para Ekosisteminde Kadın Yatırımcılar ve Kadın Çalışanlar

Bir Cevap Yazın