Bu Haber, Popüler NFT Token’ını Uçuşa Geçirdi! Fiyat Yüzde 1.200 Arttı

Larva Labs, geçtiğimiz gün öğleden sonra popüler NFT koleksiyonu CryptoPunks IP’sini Bored Ape Yacht Club’ın yaratıcıları Yuga Labs’a satacağını duyurmasının ardından NFT dünyasını şok etti. Ayrıca haberin ardından CryptoPunks satışlarında inanılmaz bir artış yaşandı.

Bu Haber, CryptoPunks Fiyatında Rekor Bir Artışa Neden Oldu

Larva Labs, popüler NFT koleksiyonu CryptoPunks‘ı Yuga Labs‘a satacağını duyurmasının ardından NFT satışlarında patlama yaşandı ve fiyat fırladı. CryptoSlam’den alınan verilere göre, Ethereum tabanlı NFT koleksiyonunun ikincil piyasa satışları, son 24 saatte 18.8 milyon dolara ulaştı ve önceki 24 saatlik süreye göre %1.219’luk bir artış kaydetti.

Yuga Labs, geçtiğimiz dönemlerde Bored Ape Yacht Club‘ı satın aldı ve  ünlülerin favorisi haline getirdi. Öyle ki bu son satın alımla birlikte yeni alıcılar, Yuga Labs’ın çatısı altında olacağı için CryptoPunks için daha fazla fiyat artışı bekleyebilirler

Yuga Labs, kendi Bored Ape koleksiyonlarında olduğu gibi, bireysel CryptoPunks görüntüleri için ilgili sahiplerine IP hakları vereceğini duyurdu. Larva Labs daha önce sahiplerinin NFT görüntülerinden para kazanma yetenekleri hakkında net olmayan bir rehberlik verdiğinden, bu ayrıntı geçmişte bazı CryptoPunks sahipleri için bir çekişme noktası olmuştu.

CryptoPunks Koleksiyonunda Taban Fiyat 75 ETH’ye Yükseldi

Artan satış hacmine ek olarak, CryptoPunks için taban fiyat bu süre boyunca %11 artarak 75 ETH’nin (yaklaşık 195.000 doların) üzerine yükselmeyi başardı.

Larva Labs ayrıca anlaşmanın bir parçası olarak Meebits NFT projesi IP’sini Yuga Labs’a sattı. Son 24 saatteki meebit satışları da CryptoSlam’den gelen veri başına 18,5 milyon dolara yükseldi ve bu da önceki döneme göre %529’luk bir artışı temsil ediyor.

Sektördeki en büyük ve en değerli NFT koleksiyonlarından biri olan Bored Ape Yacht Club’ın arkasındaki şirket olan Yuga Labs, bugün yaptığı açıklama ile birlikte CryptoPunks koleksiyonunun fikri mülkiyet haklarını satın aldığını duyurdu.

Bu arada, sözde V1 CryptoPunks Wrapped koleksiyonu, son 24 saat içinde satışlarda % 6.695 artış gördü.

Bored Ape Yacht Club’ün kendisi de son gün içinde 7,3 milyon dolarlık NFT satışlarıyla artan ivmeden yararlanıyor. CryptoSlam’den gelen verilere göre koleksiyonun taban fiyat %12 arttı ve şu anda 82 ETH (212.000 dolar) seviyesinde bulunuyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Kripto Odaklı Yeni ETF Başvurusu! Bitcoin veya Ethereum Değil!

Sonrakini Oku

Bitcoin ve Altcoin Yatırımcıları Dikkat: Düşüşlerde Bu 3 Adım Sizi Koruyabilir!

Bir Cevap Yazın