Bu Haber Ethereum’u (ETH) 800 Dolara Götürebilir!

Ethereum 2.0’ın temel taşı olduğu düşünülen “beacon chain” genesis bloğu 4 Kasım’da yayınlandı ve o dönemden bu yana 20 günde 16.384 doğrulayıcıdan 524.288 Ethereum, ETH 2.0 depozito sözleşmesine aktarıldı.

Gerekli Koşullar Tamamlandı

Genesis blok ilk yayınlandıktan sonra uzun bir süre düşük katılım sebebiyle ethereum 2.0’ın zamanında başlayıp başlamayacağı merakla bekleniyordu. Ancak son 14 saat içinde sözlemeye 200.000 ETH gönderilmesi ile birlikte gerekli koşullar tamamlanmış oldu. Yani her geçen gün ve özellikle son birkaç günde sözleşmeye gönderilen miktar arttı ve böylece 1 Aralık tarihi kesinleşmiş oldu.

ETH 2.0’ın “beacon chain” genesis bloğu artık 1 Aralık’ta yani mümkün olan en erken lansman tarihinde, gerekli depozito sözleşmesi istenilen rakamlara ulaştıktan yedi gün sonra gerçekleşecek şekilde ayarlandı.

Heyecanlı Bekleyiş Başladı

Genesis katılımcıları, ETH 2.0 Aşama 1.5’e ulaşana kadar kripto paralarını çekemeyecek olsa da birçok hodler, potansiyel exit scam dolandırıcılığı riskine rağmen, üçüncü tarafların çekilebilir stake hizmetlerini başlatmasını bekliyor.

Bunların yanı sıra sözleşmenin istenilen rakamlara ulaşması bitim tarihine yaklaşık olarak 9 saat kala gerçekleşti ve bu da bir nebze özellikle Ethereum meraklıları, destekçileri ve yatırımcıları arasında heyecan yarattı.

Ethereum Fiyatı

Ethereum 2.0 güncellemesi ekosistem tarafından çok uzun süredir beklenen ve sürekli ertelemelere rağmen ETH destekçilerinin umudunu kesmediği bir güncellemeydi. Bu yıl Ethereum 2.0 le ilgili yeni gelişmeler geldikçe ETH fiyatında da pozitif hareketler görüldü. Hatta bir dönem ETH, lider kripto para birimi Bitcoin’den bile iyi performans sergiledi.

Özellikle son gelişmeler ve Bitcoin‘in artışa geçmesi ile önce 500 dolarlık ve dün de 600 dolarlık önemli seviyeleri geride bırakan Ethereum yazının yayına hazırlandığı sırada 617 dolardan işlem görüyor.

Ethereum 2.0’ın başlamasının ise ETH fiyatını çok daha yüksek seviyelere taşıyacağı düşünülüyor. Ancak bazı analistler yine de ETH’da yüksek seviyeler görülmeden önce bir konsolidasyon ya da geri çekilme olabileceği konusunda uyarıyor.

Yine de bu beklentilere rağmen Ethereum’un fiyatı 800 dolara doğru gidiyor gibi görünüyor. Ortaya çıkan bilgilere göre 800 doların aşılması halinde yıl bitmeden 1.000 dolarlık psikolojik seviyesin de görülebileceği düşünülüyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

XRP Fiyatının Düşüş Sebebi Belli Oldu: Kurucular İş Başında!

Sonrakini Oku

Ethereum (ETH) Fiyatı İçin Ünlü Analistten Önemli Uyarı: Fiyat Düşecek Mi?

Bir Cevap Yazın