Bu Gösterge Bitcoin’de (BTC) Bir Başka Ralli Sinyali Olabilir!

CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju’ya göre, Coinbase’den son Bitcoin (BTC) çıkışları “proof-of-keys” günlerini anımsatıyor ve bu da bir yükseliş geleceğinin işareti olabilir. Kripto para birimi analiz firmasından gelen veriler, şu anda 515 milyon doları aşan 15.200’den fazla BTC’nin 31 Ocak’ta Coinbase’den çekildiğini gösteriyor.

Çekilen Bitcoin’ler

Ki Young Ju’ya göre çekilen Bitcoin’ler, yalnızca devam eden işlemleri olan saklama cüzdanlarına gitti ve muhtemelen birkaç tanımlayıcıya dayanan ve kurumsal yatırımcılardan gelen bir OTC anlaşmasıydı.

Ayrıca Ju’nun açıklamalarına göre 15.000 BTC, 1.000-5.000 BTC arasında farklı cüzdanlara dağıtıldı ve bu da güvenlik maliyetlerini arttırdı. Dahası, dahili transferlerin çoğu 1.000 ile 5.000 Bitcoin gibi yuvarlak miktarlarla yapılırken, bu transfer 1.265, 2.391 ve 1.957 BTC’lik tek gruplamaları içeriyordu.

Coinbase çıkışlarının neden lider kripto para birimi için yükseliş işareti olduğuna gelince Ki Young Ju, 18 Aralık’tan önceki bir tweet’e, “Coinbase’den önemli miktarda Bitcoin diğer soğuk cüzdanlara taşınırsa bu OTC anlaşmalarının işaretidir.” ifadesini kullanmıştı. CEO konuyla ilgili olarak, “Fiyat nihayetinde borsalarda belirlendiğinden, devasa borsa dışı işlem hacmi bir yükseliş sinyali olarak kabul edilir. Bu işlemler OTC anlaşmalarını içerir.” açıklamasını yaptı.

Bitcoin’de Hedef

Kurumların kripto para birimi sektörüne girişi, bir bütün olarak kripto sektörünün meşruiyetini artırmaya yardımcı oluyor ve mevcut arz soğuk saklama cüzdanlarında kilitlenmeye devam ederken BTC’nin fiyatı için belirli bir destek sağlıyor gibi görünüyor.

Dolayısıyla kurumsal işlemler devam ettikçe Bitcoin’in fiyatı ile ilgili yukarı yönlü beklentiler de artıyor. BTC’nin şu anki rekoru 42.000 dolarda bulunuyor ve analistler bu rakamın 2021 yılı bitmeden 100.000 dolara ulaşmasını bekliyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Yeterince Bitcoin (BTC) Kalmayacak: MicroStrategy Yine BTC Aldı

Sonrakini Oku

Ripple Fiyatı: XRP Fiyat Beklentileri Ne Yönde?

Bir Cevap Yazın