Bu Altcoinin Yedi Günlük Gelir Ortalaması Bitcoin (BTC)’yi 39’a Katlıyor!

Kripto piyasasının altcoinleri arasında amiral olan Ethereum (ETH), yedi günlük gelir ortalaması olarak Bitcoin’in (BTC) 39 katı iyi bir performans gösteriyor. Ayrıca Ethereum, Mart ayının ortasından bu yana fiyatını %30’un üzerinde artırarak bir ralli sergiliyor. Ethereum, yedi günlük ortalama 24,4 milyon dolarlık bir gelir sağlarken BTC, yedi günlük ortalama sadece 623.000 dolar gelir elde ediyor.

ETH Gelir Performansı

Bu süreçte ETH tokenının fiyatı da yükseliş trendinde ilerliyor. Bunun, yatırımcıların olumlu gelişmeler kaynaklı Ethereum ağına güvenmeleri ve Ethereum ağındaki NFT aktivitelerinin artması kaynaklı olduğu düşünülüyor. Ethereum’un ekosistemindeki faaliyetlerin çoğu DEX’lerden geliyor. Örneğin Uniswap’in, son yedi gün içerisinde 3,3 milyon doların üzerinde bir gelir elde ettiği görülüyor.

Bununla beraber yıllık olarak bakıldığında Ethereum, yaklaşık 10,7 milyar dolarlık bir gelir elde ediyor. Uzmanlar Ethereum’un, özellikle 2020’in dördüncü çeyreğinden sonra keskin bir yükseliş yaşadığını da belirtiyor. Bu süreç, DeFi ve NFT’lerin trendinin artıp yaygınlaştığı döneme de denk geliyor.

Ayrıca Ethereum, ağındaki işlemler arttıkça sistemini yükseltmelere de götürüyor. Ethereum yatırımcıları, sabırsızlıkla yeni katman çözümünü bekliyor. Buna istinaden Ethereum yetkilileri, yatırımcıların  artık daha çok beklemeyeceğini ve 2022’de ağda kullanımı kolaylaştıran ölçeklenebilirlik için iyileştirmelerin yolda olduğunu söylüyor. Dolayısıyla bu iyileştirmelerden sonra ETH hem gelir artışı hem de fiyat artışı görebilir.

Gas Fee ve Performans

Ethereum geliştiricileri, ölçeklenebilirlik iyileştirmeleri üzerinde halen çalışıyor. Yetkililer, Merge’ün testlerinin başarılı olduğunu ancak birkaç ay içerisinde sorunsuz bir şekilde piyasaya sürüleceğini de belirtiyor. Her ne kadar bu gelişmeler beklenenden geç gelse de ve ağdaki gas fee’lerin ücreti yatırımcılar için büyük bir sorun olsa da Ethereum, DeFi projelerinin merkez gücü olmaya devam ediyor.

ETH2 yükseltmeleri ağa dahil edildiğinde yetkililer, gas fee’lerin azalacağını ve işlem performansının artacağını bildiriyor. Bu gelişme, genel kullanımda işe yaramasının yanı sıra hali hazırda projeler için gözde olan Ethereum’un daha çok tercih edilmesine de sebebiyet verebilir. Ayrıca bu, platformdaki büyümeyle beraber birçok yeni yatırımcıyı da piyasaya çekebilir.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

ABD’den Kriptolarla İlgili Yeni Yasa: El Salvador Tehdit mi?

Sonrakini Oku

Ethereum Balinalarının Tercihi Hala Aynı: Bu Altcoin’e Yatırımlar Sürüyor!

Bir Cevap Yazın