Bu Altcoin Projesi Düşüşleri Fırsata Çevirmeye Devam Ediyor!

Son günlerde Terra’nın ve MicroStrategy’nin Bitcoin (BTC) alımları oldukça dikkat çekiyor. Stablecoin’ini desteklemek için Bitcoin kullanan Terra, 5.000’den fazla Bitcoin aldığını açıkladı. Cüzdan verileri de 6 Nisan’da Terra’nın varlıklarına 5.040 BTC daha eklediğini ve şu anda toplam 35.768 BTC’ye ulaştığını doğruluyor. 

Terra Düşüşleri Fırsata Çeviriyor 

Terra aslında uzun zamandır BTC alımı yapıyor ve bununla da sık sık gündeme geliyor. Ancak son zamanlarda Terra Vakfı bu satın alımlara ara vermişti ve dolayısıyla son satın alımın düşüşe denk gelmesi, Terra’nın düşüşü fırsata çevirdiği yorumlarının yapılmasını sağlıyor. 

Bugün Terra kurucu ortağı Do Kwon Twitter aracılığı ile yaptığı bir paylaşımda yeni bir alım yaptıklarını açıkladı.  

Öte yandan Kwon, Terra’nın teminat olarak Bitcoin ile merkezi olmayan bir Forex rezervi oluşturmak istediğini açıklamıştı. Stablecoin TerraUSD (UST), hem BTC’ye hem de Terra’nın yerel LUNA token’ının desteğine sahip olacak. 

Ayrıca Kwon geçen ay, ne kadar UST’nin basıldığına bağlı olarak ek BTC alımlarıyla birlikte, başlangıçta 3 milyar dolar olması planlanan Bitcoin rezervinin ileride 10 milyar dolara çıkacağını da dile getirdi. 

Bunlara ek olarak Terra’ya bağlı kar amacı gütmeyen kuruluş olan Luna Foundation Guard (LFG), UST’nin teminatlandırılmasında yer alan BTC cüzdanına bağlı kuruluş olarak karşımıza çıkıyor. Yapılan son alım ile birlikte ise cüzdan, en büyük 29. Bitcoin cüzdanı konumuna yükselmiş oldu.  

Bitcoin Fiyatı Nasıl Etkilendi 

Aslında arka arkaya MicroStrategy ve Terra satın alımlarını açıklasa da bu durum BTC fiyatını çok da etkilemiş gibi görünmüyor. Aslında bu satın alımlar ilk açıklandıklarında fiyatı yukarı yönlü etkileme potansiyeline sahip oluyor. Ancak daha sonra haberlerin etkisini yitirdiği görülüyor. 

Nasıl ki olumsuz haberler zamanlar BTC fiyatı üzerindeki etkisini yitiriyorsa benzer şekilde aynı olumlu haberlerin fiyat üzerindeki yukarı yönlü etkisi de bir sonra bitiyor gibi görünüyor.  

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Sinyaller Karıştı: Bitcoin’de (BTC) Tehlikeli Dönem!

Sonrakini Oku

Şirketin CEO’sundan Önemli Açıklamalar: Starbucks’tan NFT Hamlesi!

Bir Cevap Yazın