Bu Altcoin Popüler İki Kripto Parayı Geçti: Fiyat Artışı Dikkat Çekiyor!

Ripple, Bitcoinden sonra çıkan popüler altcoinlerden bir tanesidir. Zaman zaman karşılaştığı engellere rağmen Ripple, değer düşüşü yaşasa dahi dik duruşuna devam ediyor. XRP, şartlar ne olursa olsun değer sıralamasında ilk 10 kripto para birimi arasında olmaktan vazgeçmiyor.

Bilindiği üzere Ripple, en büyük darbeyi SEC davası ile almıştı. Davanın hala sonuçlanması beklenirken Ripple, hem dava kaynaklı hem de Aralık ve sonrasındaki piyasadaki genel düşüşler kaynaklı çokça değer kaybetmişti.

Düşüş İvmesi Artık Kırıldı!

Ripple bu düşüş ivmesini 7 Şubat’ta kırdı ve artan bir ivme gösteriyor. CoinMarektCap’e göre Ripple’a bağlı kripto para birimi XRP, Cardano (ADA) ve Solana‘yı (SOL) geçerek piyasa değerine göre altıncı en büyük kripto para birimi oldu. Dünkü verilere göre 8. Sırada olan XRP, dünden bugüne %20 değer arttırarak diğer kripto birimlerinden çok daha iyi bir performans gösterdi.

XRP’nin piyasa değeri, piyasada görülen son satış baskısına ve Ripple’ın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile ne zaman sonlanacağını bilmediği zorlu yasal savaşa rağmen bu yıl %5 arttı.

SEC Davasında Neler Oluyor?

Fox Business’tan Charles Gasparino geçtiğimiz günlerde davanın yaz aylarına kadar uzayacağını tweetledi. Biden yönetiminin kripto para birimleri için yürütme emrini yayınlanmasının ardından tartışmalı token olarak görülen XRP’yi kayıt dışı bir menkul kıymet olarak sınıflandırarak dengeyi SEC’in lehine çevirebileceğini de sözlerine ekledi.

Dava için her iki tarafın da talebi üzerine 28 Şubat’a uzatıldığı söylenirken, bu gecikme ile ek ifadelerin alınabilmesi mümkün kılınmış oluyor. Ripple genel danışmanı Stuart Alderoty, SEC ile Ripple arasındaki davanın artık mümkün olduğunca hızlı sonlanması gerektiğini bildiriyor. Ripple bu dava ile beraber 2020 Aralık ayında %70 değer kaybetmişti.

Net bir tarih bilinmemekle beraber, taraflar ve yatırımcılar davanın bir an önce sonlanmasını bekliyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Ünlü Analist: Bitcoin (BTC) Parabolik Bir Ralliye Hazırlanıyor! İşte Beklenen Seviyeler

Sonrakini Oku

Metaverse’ün İlk Evliliği Gerçekleşti! Yasal Olarak Geçerli Mi?

Bir Cevap Yazın