Bu Altcoin Piyasa Değeri Sıralamasında Tırmanmaya Devam Ediyor: Hedef Beklentileri

Avalanche (AVAX) bu haftanın başında klasik bir yükseliş modeline girerek önümüzdeki seanslarda 160 doları hedefleyen potansiyel bir yukarı yönlü çalışma durumunu güçlendirdi. Boğa bayrağı olarak adlandırılan model, güçlü bir yukarı hareket sergiledikten sonra fiyat iki paralel trend çizgisi arasında birleşti.

AVAX Artış Trendini Koruyor

Teknik olarak AVAX fiyatı yükseliş trendini sürdürmek adına kanal aralığının dışına çıkarak bayrak direğinin yüksekliği kadar yükselme eğilimi gösteriyor. AVAX, son 30 gün boyunca benzer bir fiyat yörüngesinden çıktı ve yaklaşık %100’lük bir bayrak direği rallisi ile 150 dolara ulaştı. %50’nin üzerindeki düzeltme AVAX fiyatını 70 dolarlık fiyat bandına itti. Yaklaşık 85 dolarlık bir seviyeden kırılma hareketi izleyen AVAX, 117 dolara dokundu.

Yukarı yönlü hareket izleyen AVAX, yoğun etkinlik gündemi ile bu haftaki pozitif katalizör nedeniyle ivme kazanabilir. Avalanche, Circle tarafından yayınlanan dolara sabitlenmiş bir stablecoin olan USDC’nin yerel sürümünü blok zincirine ekledi. Gelişmenin ardından AVAX salı günü yaklaşık olarak %10 yükseliş kaydetti.

Önemli Gelişmeler

Ayrıca Bank of America’nın analistleri tarafından 10 Aralık’ta kaleme alınan bir raporda Avalanche, önde gelen akıllı sözleşme platformu Ethereum’a uygulanabilir bir alternatif olarak adlandırıldı. Bu durum da AVAX’ın ek bir %16’lık kazanç elde etmesine yol açtı.

Öte yandan AVAX yönetimi 64 milyar doların üzerinde varlığa sahip bir kripto koruyucusu olan BitGo token’ı destekleyeceğini açıkladı. Bununla birlikte yerel fiyat zirvesindeki artış AVAX’ı aşağı itti. Avalanche bir oyun hızlandırma programı başlatmak adına web3 hızlandırıcı DeFi Allianca ile işbirliği yaptı.

Mevcut gelişmeler ve önümüzdeki dönem beklentileri doğrultusunda uzmanlar AVAX hakkında olumlu bir yol haritası çiziyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Popüler Kripto Para Borsası Binance Tarih Verdi! Bu Ülkedeki Faaliyetlerini Durduruyor!

Sonrakini Oku

Analist Nedenlerini Açıkladı: Bu 5 Coin 2022’de Patlama Yapabilir!

Bir Cevap Yazın