Bu Altcoin Artış Sinyali Veriyor: Yüzde 50 Artış Gelebilir!

Near Protocol (NEAR) fiyatı, yakın zamanda bir geri dönüş sinyali olarak görülen teknik sinyaller veriyor gibi görünüyor. Yapılan açıklamalara göre görülen teknik göstergeler halihazırda bir yükselişe yol açtı ancak yatırımcılar henüz NEAR’ın gidecek çok yolu olduğunu düşünüyor.

NEAR Grafikleri

Grafiklere göre NEAR fiyatı, 24 Ocak’ta 9,52 dolar ile dip seviyeyi gördü ve yaklaşık olarak iki hafta içinde %47’lik artış yaşadı. Ancak daha sonra bu yükseliş piyasa ile birlikte bir geri çekilme ile devam etti ve yukarıda bahsi geçen seviyenin altı görüldü. Ancak NEAR bu geri çekilme sonrasında %61’lik bir kazanç daha elde etmeyi başardı.

Öte yandan 9,52 dolarlık destek seviyesinin üçüncü ve en son yeniden testi triple tap setup adı verilen bir paternin oluşmasını sağladı. Bu da %25’lik başka bir artış ile sonuçlandı. Yazının kaleme alındığı an itibari ile de NEAR, 10,4 dolardan işlem görüyor.

NEAR Fiyat Beklentileri

Analistlere göre bu dip dönüş paterni, genellikle aynı trend çizgisi etrafında gezinen diğer iki düşüşten daha düşük bir merkezi gerilemeyi içeriyor. Kurulum ayrıca bir düşüş trendinden geri dönüşü işaret ediyor ve analistler bir ralli başlayabileceğini düşünüyor.

Yatırımcılar, NEAR’ın mevcut konumundan en az %28 oranında artmasını ve 14,22 dolarlık direnci test etmesini bekliyor. Bununla birlikte eğer 14,22 dolarlık direnç kırılırsa boğalar bu sefer 16,10 dolarlık direnci test etmek için hamle yapabilir.

Buna ek olarak eğer NEAR 16.10 dolarlık engeli yeniden test ederse bu, mevcut konumdan %46’lık bir yükseliş oluşturacak.

Analistlere göre, 8-11 Mart arasında 424 milyondan 837 milyona ulaşan zincir hacmindeki son artış NEAR için yükseliş görünümünü destekliyor. Ek olarak sosyal hacim metriği, yakın zamanda 85’ten 573’e bir artış göstererek yükseliş tezine destek sağlamış oldu. Bu endeks beş gün içinde neredeyse yedi kat arttı ve bu da NEAR’a bireysel ilginin de arttığını gösteriyor.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolayısıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

 

Kaynak: Cointurk

 

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Binance Duyurdu, Program Geçici Olarak İptal!

Sonrakini Oku

Kripto Odaklı Yeni ETF Başvurusu! Bitcoin veya Ethereum Değil!

Bir Cevap Yazın