BTT Coin Neden Binance’de Yok? BTTC Ne Zaman İşleme Alınacak?

Kripto para piyasası yatırımcıları, BitTorrent ekibinin gerçekleştirdiği değişimi kaçırmış olabilir. Bu makalede BTTC ismini yeniden ele alırken varlığın neden Binance’de olmadığını ortaya koyacağız.

BitTorrent Neden Binance’de Yok?

BitTorrentChain‘in yayına alınması ile BTT yerini BTTC adına bıraktı. Bu bağlamda borsalar da değişimi desteklemek adına eski BTT varlıklarını doğru dağıtım şeklinde yatırımcılara ulaşmak adına bir plan belirledi. Binance’in yayınlandığı duyuruda 1:1.000 yenileme planını ve yeniden adlandırma adımı destekleyeceği belirtildi. Bu değişiklikle ilgili detaylar ise şöyle, 17 Ocak 2021 itibarıyla tüm BTT işlemleri durduruldu.

Binance, tüm eski BTT bakiyelerini hesaptan düşerek ismi BTTC olarak değiştirilen yeni BTT’nin dağıtımına 1 BTT = 1.000 BTTC oranında başlayacak. Token değişimi sonrasında ise eski BTT token’ları BTTOLD olarak yeniden adlandırılacak ve borsa kodu BTTC olacak.

Binance’in duyurusunda BTTC/USDTBTTC/USDC ve BTTC/TRY spot alım satım çiftlerinin 25 Ocak 2021’de TSİ 07.00’da işleme açıkalacağı bildirildi. Bununla birlikte BTTC/BTC ve BTTC/BNB spot alım satım çiftleri listelenmeyecek.

Token takası tamamlandıktan sonra ise Binance BTTC yatırma ve çekme işlemlerinin ne zaman açılacağına dair kullanıcılara daha sonra bir açıklama yapacak. Devamında ise kullanıcılar BTTOLD token’larını yeni BTTC token’larıyla değiştirebilmek adına dönüştürme işlevini kullanabilecek.

BTTC Nedir?

BTTC, BitTorrent ve Tron’un çekirdek ekipleri tarafından ortaklaşa geliştirilen, Tron üzerine kurulu ilk heterojen çapraz zincir birlikte çalışabilirlik protokolüdür. Protokol, işlemleri doğrulamak adına birden fazla PoS konsensüsünü benimser ve EVM ile uyumludur. BitTorrent Chain, ekosistemin güçlenmesi adına oldukça önemlidir. Yeni çalışmalarla birlikte BTT yatırımcıları önümüzdeki dönemde önemli fiyat atılımları görebilir.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Güney Kore, Metaverse Hedefini Açıkladı!

Sonrakini Oku

El Salvador Başkanı Nayib Bukele, 15 Milyon Dolar Karşılığında 410 Bitcoin (BTC) Daha Satın Aldıklarını Duyurdu!

Bir Cevap Yazın