“BTC İçin 2020’de 1 Milyon Dolar Tahmini ‘Tutucu’”

Teknoloji girişimcisi ve kripto para savunucusu John McAfee CoinTelegraph’a verdiği röportajda kripto paraların mevcut durumunu değerlendirdi ve 2020’de BTC’nin 1 milyon doları geçeceğini yineledi.

Röportajı yapan kişinin McAfee’ye BTC değeri için ileriye yönelik nasıl tahmin yaptığını sorması üzerine McAfee bunun “basit” olduğunu ve Bitcoin ağını kullanan kullanıcılarla işlem sayısının artmasının BTC’nin gerçek değerinin “büyük bir şekilde arttığının” göstergesi olduğunu belirtti.

Kendi ismini taşıyan siber güvenlik yazılımının kurucusu McAfee, yatırımcıların kripto para piyasasındaki kısa vadeli düşüş trendinden korkmaması gerektiğini belirterek “yapay baskıların” kripto paralar için yalnızca “geçici” sorunlar doğurduğunu savundu. McAfee:

Bitcoin’in kullanım eğrisine baktığınızda BTC başına 1 milyon dolar tahmini tutucu. BTC en nihayetinde kullanımıyla değerlenecek, spekülatif faktörler ve yatırımcılarla değil.

McAfee her konuşmasında yaptığı gibi bu röportajında da merkezi kurumlara yüklenmeyi ihmal etmedi:

Finans sistemi büyük oranda devlet ve FED gibi merkezi yapı ve kurumlar, yani kısaca güç kimdeyse onun tarafından kontrol ediliyor. Bazılarının gözünde bu sistem işlediyse de bugün pek çok kişi için merkezi otoritelerin itibari para dolaşımını enflasyona ve deflasyona uğratma veya faiz oranlarını artırma gücü “özgür değiliz” demek oluyor.

John McAfee umut veren kripto para ağlarının geliştirilmesiyle “itibari paranın beş yıl içinde sona yaklaşacağını”, yani dünyadaki finansal ekosistemin itibari parayı gelecekte yalnızca kısa süreliğine kullanacağını düşünüyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

“Blockchain Daha Fazla Zenginlik Getirecek”

Sonrakini Oku

Bitcoin Cash’de (BCH) Rekabet Kızışıyor!

Bir Cevap Yazın