BTC Fiyatı Düşmeye Devam Ederken Hash Rate Durdurulamıyor!

Lider kripto para birimi Bitcoin’in fiyatında görülen sert düşüş, madencilerin hevesini çok fazla kıramamış gibi gözüküyor. Analiz ve veri firması Glassnode tarafından yayınlanan bilgilere göre Bitcoin’in günlük hashrate’i inanılmaz bir artış yaşayarak tüm zamanların rekorunun kırılmasını sağladı.

Bitcoin ise dün yaşadığı düşüş ile 10.000 dolar altını geçici bir süreliğine de olsa test etmiş oldu. 10.000 dolar desteğinin üzerinde tutunmaya çalışan Bitcoin fiyatının hashrate konusunda bir umuda sahip olduğu görülüyor. Glassnode tarafından aşağıda paylaşılan tweet’e ve verilere bakıldığında, Bitcoin hashrate’inin yaşadığı artış aslında net bir şekilde görülebiliyor. Bunun fiyata olan etkisinin ne zaman görüleceği ise bilinmiyor.

Bitcoin Hashrate Artıyor

Hashrate’in 11 Mayıs tarihinden yani blok ödülü yarılanmasının yaşandığı günden bu yana en yüksek seviyeye, 156 EX/s düzeyine kadar çıktığı görülmekte. Bu da madencilerin gelir ve güven dengesi açısından Bitcoin ağına geri döndüğünü ve tam bağlılık gösterdiğini düşündürüyor. Bitcoin blok ödülü yarılanması ile beraber bu veri 90 EX/s düzeyine kadar gerilemişti.

Max Keiser gibi ünlü isimler daha önce yapılan açıklamalarında BTC fiyatının hashrate’i takip edeceğini vurgulamıştı. Yine benzer bir durum görülürse Bitcoin fiyatı beklenmeyen bir yükseliş ile sahalara geri dönebilir.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Yine Yeni Yeniden YouTube!

Sonrakini Oku

Bitcoin Yatırımcılara Ters Köşe Yapabilir Mi? BTC İçin Kritik Hafta

Bir Cevap Yazın