BTC Fiyat Artışının Etkisi Görülüyor: Bitcoin The Wall Street Journal’da!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) son iki ayda %80 gibi büyük bir artış yaşadı ve bu artış sayesinde ana akım medyanın ilgisini çekmeyi başardı. The Wall Street Journal’ın 23 Kasım tarihli sayısının ilk sayfasında kripto para biriminin kurumsal yatırımcılar arasında benimsenmesi konusunda yer verildi.

Bitcoin Ana Akım Medya İlgisi

The Wall Street Journal’ın haberinde, Bitcoin’in son zamanlarda bir spor radyosu sunucusu da dahil olmak üzere birçok farklı ünlü ismin yanı sıra Wall Street milyarderleri Paul Tudor Jones ve Stanley Druckenmiller’dan da destek bulduğu belirtiliyor.

Aslında son zamanlarda BTC’nin yaşadığı artışa rağmen lider kripto para biriminin ana akım medyada yeterli ilgiyi görmediğinden bahsediliyordu. Ancak piyasa hacmi bakımından nadir görülen seviyeler ulaşan ve rekor seviyeyi test etmek için yeniden harekete geçen Bitcoin The Wall Street Journal’ın ilgisini çekmiş gibi görünüyor.

Kurumsal ve Bireysel Talep

Riskten korunma fonu yöneticilerinden ve Grayscale Investments’ten gelen önemli yatırımlara ek olarak WSJ, artık PayPal gibi tanıdık finansal hizmet şirketleri aracılığıyla kripto varlıklarına erişebilen bireysel yatırımcıların talebin de arttığını da vurguluyor.

Haber, Square’in Cash App uygulamasındaki Bitcoin hacimlerinin 2020’nin üçüncü çeyreğinde 1,6 milyar dolar olduğunu ve 2019’un tamamı için bu rakamın 555 milyon dolar olduğunu belirtiyor. ABD merkezli borsa ItBit’teki işlem faaliyeti de PayPal’ın Bitcoin işlem hizmetlerinin açıklanmasının ardından arttı. ItBit’in PayPal’ın Bitcoin işlem faaliyetlerini yürüttüğü biliniyor.

Bunlara ek olarak aynı gün PayPal CEO’su Dan Shulman CNBC’ye yaptığı bir açıklamada, Bitcoin’in artan bir şekilde benimsenmesi sayesinde kripto para birimlerinin sadece bir “varlık sınıfı” olmaktan çıkıp bir para birimine dönüşeceğini dile getirdi. CEO’ya göre merkez bankaları özellikle bireysel talep doğrultusunda kağıt paradan dijital paraya geçiş yapmak zorunda kalacak.

Bitcoin Fiyatı

Lider kripto para birimi gerçekten son günlerde çok iyi performans sergiliyor ve BTC’yi takip eden altcoin’lerde de gözle görülür artışlar yaşanıyor. Bitcoin fiyatı geçtiğimiz günlerce 18.900 dolara ulaşarak tüm zamanlar rekoru ile arasında çok kısa bir mesafe kalmasını sağladı. Sonrasında bir düzeltme yapmış olsa da analistler 2021 yılında dahi Bitcoin’deki artışın devam edeceğini düşünüyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Ripple CEO’sundan Önemli XRP Açıklaması: İlgi Artıyor

Sonrakini Oku

Kripto Paralar ve Blockchain İçin Kötü Haber, Çin’den Geldi

Bir Cevap Yazın