BTC Bu Hafta Bir Kırılma Mı Yaşayacak?

Bitcoin yatırımcıları hafta sonu boyunca deyim yerindeyse köşelerine çekildiler ve lider kripto paranın iki gün boyunca hareket alanı oldukça dar kaldı. Yani hafta sonu boyunca Bitcoin’in fiyatının nispeten stabil kaldığını ifade edebiliriz. Bitcoin hareket alanının daralması analistlerce bir kırılmanın yaklaştığı şeklinde yorumlanıyor.

Bu Hafta Kırılma Yaşanır Mı?

Pazar günü boyunca Bitcoin fiyatı 10.260 dolar ile 10.370 dolar arasında sıkıştı kaldı ve hareket alanı oldukça daraldı. Dolayısıyla analistler bu hafta daha fazla alım satımın yaklaştığını düşünüyor.

Öte yandan grafiklere bakıldığı zaman piyasada boğa piyasası ve ayı piyasası arasında bir kararsızlık yaşandığını görüyoruz. Yazının yayına hazırlandığı sırada Bitcoin hala bu kararsızlık bandında seyrediyordu ve 10.347 dolar seviyesinden işlem görüyordu.

Twitter’ın ünlü analist ve yatırımcılarından CryptoFibonacci, bu hafta ile ilgili bir tahmin yürütmek için grafikleri yorumladı ve şu açıklamaları yaptı:

$BTC Kırmızı Alarm!!! Önümüzdeki birkaç gün içinde ya da önümüzdeki hafta başında büyük bir hareket gerçekleşmesi gerekir. EMA göstergelerinin hepsi bir araya toplanmış durumda. Ve tam direniş anında.

9.000 $ Altı Görülecek Mi?

Bu yorumun yanı sıra CryptoFibonacci, 9.000 doların altının da görülebileceğini, “Bitcoin, yerleşeceği yeni bir üs seviyesi inşa ediyor, bu her zaman benim teorim olmuştur. 8.500 dolara kadar inebilir mi? Elbette yapabilir, pek çok insan bu seviyeyi bekliyor.” şeklinde açıklıyor.

Yorumlamalar yapan farklı analistler ise Bitcoin fiyatının 10.450 dolar direncinin aşılmasıyla Bitcoin fiyatında yeni yüksek seviyelere doğru hareketlerin başlayacağını dile getiriyor.

Ethereum İçin İyi Haber

Bitcoin’in piyasa hakimiyeti hala %70 seviyesinin üzerinde de olsa Ethereum hafta sonu güzel bir hamleyle yaklaşık olarak %8’lik bir artış sergiledi. Ethereum son haftalarda yatırımcısını hayal kırıklığına uğratarak 165 dolar seviyesine kadar gerilemişti. Ancak hafta sonu 195 dolara kadar yükselerek yeniden 200 dolar seviyesinin görülebileceği sinyallerini verdi.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Tron, EOS’u Geçmeye Hazırlanıyor!

Sonrakini Oku

İç Moğolistan Özerk Bölgesi Bitcoin Madenciliğini Yasaklayacak!

Bir Cevap Yazın