Boşanmalarda Bitcoin (BTC) Detayı: Boşanan Eş, BTC Servetinin Yarısını Talep Etti

Bitcoin (BTC) cüzdanları anonim olsa da bir kişinin hangi BTC cüzdanını kullandığının tespitinden sonra her şeyin itibari para kullanımından çok daha şeffaf bir hal aldığı biliniyor. Kısa süre önce boşanma kararı alan bir çift ise tam olarak bununla gündeme geldi.

Bitcoin Serveti, Avukata Takıldı

Long Island merkezli boşanma avukatı Sandra Radna, kripto paraların son dönemde başka amaçlarla da kullanılmaya başlandığını belirtti. Radna, zengin eşlerin servetlerini mahkemeden ve birbirlerinden gizlemek için BTC ile kripto para alımı yapmaya başladığını vurguladı. Bu konuda daha önce çeşitli araştırmalar yapmış olan Radna, bir çiftin boşanmasında da BTC detayı tespit etti.

Radna, isim vermeden anlattığı bir boşanma davasında eşlerden birisinin yüksek maaşlı çalıştığını ve eşine göre 1 milyon doların üzerinde yatırımı bulunduğunu vurguladı. 1 milyon doların üzerinde yatırımı bulunduğu iddia edilen kocanın, elindeki tek servetin ise emeklilik hesabındaki 200.000 dolar olduğunu iddia ettiği ortaya çıktı. Adamın eşi, 1 milyon doların üzerindeki serveti bilse de bunu ispat edemedi.

Kayıp Milyonlar, Kripto Para Olarak Tutuldu

Radna, kayıp milyonlarca doların ise kripto para yatırımı olarak saklandığını tespit etti. Radna, bu konuda artan talepler sonucunda yeni yöntemler keşfettiklerini ve aslında kripto para ile servet saklamaya çalışanların çok yanlış bir adım attığını ifade etti. Servetini kaçırmaya çalıştığı iddia edilen kocanın aslında bunu Coinbase gibi kripto para borsalarından birisine gönderdiği bulundu.

Coinbase ve ABD tarafından denetlenen diğer kripto para borsalarının mahkeme tarafından gönderilen taleplere yanıt verme zorunluluğu bulunuyor. Radna da bunu kullandığını belirterek kocanın bütün servetini tespit ettiklerini vurguladı.

Kripto Para Borsaları Tek Çözüm Değil

Tabii ki kripto para yatırımlarını Coinbase gibi kripto para borsalarında tutmak istemeyenler de bulunuyor. Bu durumda ise kişinin tek bir Bitcoin cüzdan adresinin tespit edilmesi bazı durumlarda yeterli olabilmekte. Blockchain takip uzmanları ilgili cüzdanı takip ederek, istisnalar dışında bunun nereye gönderildiğini şeffaf olarak bulabilmekte.

Tabii ki Bitcoin Mixer gibi hizmetler veya gizlilik odaklı kripto paralar işin içine girince durum değişebilmekte. Buna rağmen Radna’nın aktardığı bilgilere göre söz konusu davada eşin direkt olarak Bitcoin servetinin de yarısını aldığı görülüyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Kripto Para Sektöründeki Son Düşüş, Vitalik Buterin’i de Vurdu!

Sonrakini Oku

TRC-20 Nedir?

Bir Cevap Yazın