Borsalardan Yılbaşı Sürprizi

2019’un son günü geldi çattı. 2019 yılı kripto para piyasası için her yıl olduğu gibi inişli çıkışlı bir yıl oldu. 2019 başı ve sonundaki fiyatlara bakıldığında lider kripto para birimi Bitcoin’in %100’ün üzerinde bir fiyat artışı sergilediği görülüyor. Ancak altcoin’ler için durum aynı olmadı ve çoğu coin yılı düşük seviyelerde kapatmaya hazırlanıyor.

Tabii ki bu durumdan en çok etkilenenlerden biri de yatırımcıların yanı sıra borsalar oldu. Kripto para borsaları kullanıcılarına yılın son hediyesi olarak yılbaşı avantajları sunmaya hazırlanıyor.

BtcTurk’ten Yeni Yıl Sürprizi

Dünyanın dördüncü açılan Türkiye’nin ise ilk açılan kripto para borsası olan BtcTurk Twitter üzerinden bugün yaptığı resmi bir açıklama ile 31 Aralık 21:00 -ile 1 Ocak 09:00 arasında tüm işlem çiftlerinde alım ve satımda komisyonun sıfırlanacağı müjdelendi. Dolayısıyla 12 saat süreyle borsada tüm işlem çiftlerinde alım ve satım komisyonları kaldırılmış oldu.

Ayrıca bunun yanında BtcTurk’ün 2020 yılında yeni gelişmelere sahne olacağı bilgisi de farklı bir Twitter paylaşımı ile kullanıcılarla paylaşıldı.

Öte yandan BtcTurk bu yılda BtcTurk Pro platformu, Yeni Malatyaspor kulübünün isim ve forma göğüs sponsoru olması ve yeni kripto para listelemeleri gibi önemli gelişmelere imza attı.

Koineks’in USDT Sürprizi

Türkiye’nin dördüncü açılan kripto para borsası olan ve Türkiye’nin ilk Bitcoin ATM’sini hizmete sunan Koineks, Twitter üzerinden yaptığı açıklama ile USDT-TL alım satım işlemlerinde 2020 yılı boyunca %0 komisyon avantajının devam edeceğini kullanıcılarıyla paylaştı.

Daha önce bu haberimizde de sizlerle paylaştığımız gibi Türkiye’nin ilk Bitcoin ATM’si İstanbul’da City’s Nişantaşı Alışveriş Merkezi’nde kullanıcılarla buluşmuştu. Ayrıca yapılan açıklamalarda ATM’nin Türkçenin yanında İngilizce, Fransızca, Almanca ve İtalyancanın da dahil olduğu birkaç dil seçeneğini de kullanıcılara sunduğu paylaşılmıştı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Ethereum Saldırı Altında Mı?

Sonrakini Oku

Merkez Bankalarında Korku Başladı!

Bir Cevap Yazın