Borsalardaki Bitcoin (BTC) Çıkışları Son 7 Ayın En Yüksek Seviyesini Gördü!

Lider kripto para Bitcoin, tüm zamanların en yüksek seviyesinden neredeyse %50’nin üzerinde düşüş kaydederken piyasanın dibe yaklaştığı sinyali olarak yorumlanan veriler paylaşıldı. Borsalardaki kripto para çıkışlarında büyük artışlar görüldü.

Bitcoin Çıkışları Ne Anlama Geliyor?

Kripto para çıkışlarının devam edip etmeyeceğini söylemek için henüz erken olsa da veriler bazı yatırımcıların mevcut fiyattan memnun olduğu ve borsalardaki BTC pozisyonlarını tasfiye etme niyetinde olmadığı gözler önüne serildi. Kripto para piyasalarında yatırımcılar sermayelerini bir fiyat artışı bekledikleri vakit cüzdanlarına, saklamaya ve soğuk cüzdanlara taşırlar.

Glassnode, pazartesi günü kripto para borsalarında 22.550 BTC’lik çıkış kaydetti. Blockchain analitik firması, Coinbase ve Kraken dahil olmak birçok kripto para borsasının para akışını takip ediyor.

Global ödeme ağı Mercuryo’nun kurucu ortağı ve CEO’su Petr Kozyakov, Coindesk’e verdiği demeçte şunları belirtti: “Para çıkışları en iyi şekilde HODL olarak tanımlanabilir.”

Kripto para borsalarında tutulan Bitcoin sayısı 2.56 milyondan üç haftada 2.54 milyona geriledi. Yatırımcılar genellikle fiyat artışı beklentisiyle kripto paraları borsalardan cüzdanlarına taşırlar.

Kozyakov konu hakkında şunları kaydetti: “Yatırımcılar, mevcut düşüşün ardından fiyatın tüm zamanların en yüksek seviyesine hatta daha yukarıya çıkacağı beklentisiyle varlıklarını donanım cüzdanlarında saklıyor.”

Quantum Economist Analisti Uyardı

Bununla birlikte Quantum Economist analisti Jason Deane temkinli bir yaklaşım çağırısında bulundu. Deane şunları aktardı: “Piyasanın rotası henüz belli değil. Duyarlılık karışık ve birçok ölçüm yükseliş ivmesini onaylamıyor. Bu nedenle geleneksel yükseliş sinyali dikkate alındığında diğer göstergeler bağlamında yorumlanmalıdır.”

Lider kripto para Bitcoin, gün içerisinde %1’lik bir düşüşle 33.000 dolar civarında işlem görüyor. BTC fiyatı, Musk’ın çevre kaygıları ve Çin’in baskıcı tavrı nedeniyle düşüş yaşamıştı.

Hırpalanmış piyasada güveni yeniden tahsis etmek için balina kurumların elindeki BTC’lerde sürekli bir artış gerekebilir. Bu büyük yatırımcıların elinde bulundurduğu bakiyeler boğa koşusu döneminde agresif bir şekilde yükseldi.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Kripto Para Borsalarının Ağ Trafiği Rekor Kırdı: Bir Türk Borsa da Listede Yer Aldı

Sonrakini Oku

Uzman Avukat Açıkladı: XRP, Dava Sonrasında Arz Şoku Yaşayabilir

Bir Cevap Yazın