Bored Ape Yacht Club’tan Gelecek Adına Önemli Hamle!

Bored Ape Yacht Club (BAYC), marketplace projelerini finanse etmek için hazine fonlarından 2 milyon dolar çekilmesi için oy kullandı. Ape Drops, şu anda Manifold Studio tarafından yönetilen Bored Ape Yacht Club’ın (BAYC) resmi pazarı olarak biliniyor. Ape Drops pazarına göre teklif, bugün ve gelecek için önceden oluşturulmuş bir plan ve hazine fonları tarafından finanse edilen istikrarlı bir pazar yeri kurmayı amaçlıyor.

BAYC, NFT Dünyasını Değiştirebilir Mi?

AIP 29’un arkasındaki fikir, NFT dünyasında öncü kilit oyuncular olarak bir miras yaratmak. 12 Mayıs’taki tweetlerinde açıklandığı gibi, Ape Drops türünün ilk örneği olacak şekilde bir APE ekosistemi kurmayı planlıyor.

AIP Cuma günü yayına girdikten sonra Ape Drops‘un kendi sözleriyle “APE için bazı havalı şeyler inşa etmeye başlama” yönünde keskin bir arzuyu yansıtıyor. Teklifin amacı, Ape Drops pazarına hazine fonlarından alınan 2 milyon dolar ile fon sağlayarak, aridrop’ların sıklığını artırmak olarak açıklanıyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda ise “Bu 2 milyon dolar açık ve şeffaf bir şekilde iki gruba ayrıldı: Hazine Tahsisi ve Ekim Ödemeleri. 2 milyon doların 1,14 milyon doları Hazine’ye tahsis edilirken, diğer 860 bin doları Ekip Ödemeleri için kullanılacak.” yorumu yapıldı.

BAYC ve NFT Ekosistemi

Gelecekteki airdrop’lar hem yeni sanatçıların hem de halihazırda sunulmuş olan projelerin bir karışımını içerecek ve bu sebeple teklifin geleceği de şekillendirmesi planlanıyor. Daha önce yapılan airdrop’larda rap ikonları, Snoop Dogg ve Wiz Khalifa gibi büyük isimlere yer verildiğini görüyoruz.

Bunun yanında Bored Ape Yacht Club (BAYC), aynı zamanda Bored Ape olarak da adlandırılan, çizgi karakter olarak tasarlanan maymunlarının algoritmik olarak oluşturulmuş profil resimlerine dayanan bir NFT koleksiyonu. 23 Nisan 2021’de canlı ön satışla başlatılan proje, 1 milyar doların üzerinde satış yaptı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Terra UST ile Bağlantılı 115 Kripto Projesi! Çöküş Kimleri Etkileyecek?

Sonrakini Oku

ABD’li Finans Yazarı, Bitcoin’deki Son Düşüşü Değerlendirdi ve Kritik Fiyat Seviyelerine İşaret Etti!

Bir Cevap Yazın