Boğa Koşusu Başlayınca Neler Olacak?

Bitcoin (BTC) liderliğinde seyrine devam eden kripto para piyasası son boğa koşusunun ardından uzun bir süre boyunca ayı trendinde seyretti. Yeni yıl ile birlikte nispeten hareketli günler geçiren piyasa, kullanıcıları yeniden heyecanlandırmayı başardı. BTC fiyatı 5.350 dolara kadar dayanınca kullanıcılar arasında boğa piyasasına yönelik tartışmaların çıkması da gecikmedi. Ünlü piyasa analisti Chris Burniske de yaptığı yorumla konuya katkıda bulunanlardan.

Bitcoin’in Piyasa Değeri

Placeholder Ventures yatırım şirketinin ortağı Burniske, kripto para piyasası hakkında yaptığı çarpıcı yorumlarıyla tanınıyor. Twitter üzerinde de binlerce takipçisi bulunan Burniske bir sonraki boğa koşusuyla ilgili sıra dışı bir tahminde bulundu. Burniske’ye göre boğalar yeniden harekete geçtiğinde BTC bir trilyon dolarlık piyasa değerine sahip olabilir.

Boğalar Geliyor Mu?

Burniske’nin iddiasının gerçekleşmesi durumunda Bitcoin, bütün kripto paraların toplam piyasa değerinin kırdığı tüm zamanlar rekorunu tek başına kırmış olacak. Bu BTC fiyatının şimdiki seviyeden bir hayli yüksek bir yere ulaşacağı anlamına geliyor. Burniske bu şok edici iddianın bir sonraki boğa koşusunda gerçekleşeceğini savunuyor. Peki boğalar hazır mı?

Her zaman olduğu gibi kripto para piyasasının geleceği hakkında bu sefer de çok çeşitli görüşler bulunuyor. BTC hakkında felaket senaryoları çizenlerden boğa piyasasının çoktan başladığını iddia edenlere kadar çok sayıda uzman konu hakkında fikir beyan ediyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Hindistan’a Göre Kripto Paralar Ekonomi İçin Verimsiz

Sonrakini Oku

Piyasaya 1 Milyar XRP Sürüldü

Bir Cevap Yazın