Bloomberg’den İlgi Çeken Bitcoin Yorumu

Ana akım medyanın popüler isimlerinden Bloomberg ilgi çeken bir Bitcoin (BTC) yorumunda bulundu. Bitcoin fiyatının gelecekte nereye ulaşacağı ile ilgili ileri sürülen iddialara her geçen gün bir yenisi ekleniyor. Gelişimini hızlı bir şekilde sürdürerek küresel finansal sistemde kendine gittikçe daha güçlü bir yer edinen BTC, ana akım medya unsurları arasında da sıklıkla anılıyor. Bloomberg’de yayımlanan bir yazıda belirtilen BTC fiyat yorumuna göre 2020 yılında yaşanacak yarılanma (halving) işlemi fiyatı ateşleyecek. Benzer bir yoruma ünlü analist Anthony Pompliano da imzasını atmıştı.

Bitcoin Halving (yarılanma)

Bitcoin’in sahip olduğu değerin azalmamasını sağlamak ve onu kısıtlı bir varlık olarak tutmak adına düzenlenen halving işlemi belirli periyotlarla hayata geçiriliyor. Bitcoin bloklarını oluşturan madencilere verilecek ödülün yarıya indirilmesi anlamına gelen halving, BTC’lerin piyasada daha az bulunur hale gelmesine yol açıyor. Bu da mevcut BTC’lerin fiyatlarının doğrudan yükselişe geçebileceği anlamına geliyor.

Her 210.000 blok kazıldığında gerçekleşen halving işleminin bir sonraki seferinin 2020 yılında yaşanması bekleniyor. Bloomberg’in yayımladığı yazıya göre Bitcoin boğaları kolları sıvadı ve bu tarihin gelmesini bekliyor.

Uzmanlar Uyarıyor

Kripto para piyasasındaki uzmanlar kullanıcıları birçok konuda uyarıyor. Uzmanların uyarıda bulunduğu konulardan birisi de yaklaşan BTC halving işlemi. Piyasada bir beklenti meydana getirmesi beklenen bu işlemin Bitcoin fiyatını yükseltici bir etki oluşturabileceği konuşuluyor. Öte yandan dünyaca ünlü kredi derecelendirme firması Weiss Ratings tarafından yapılan açıklamada büyük bir fırsattan bahsedilmişti. Firmaya göre mevcut fiyatlar BTC satın almak için en uygun pozisyon olabilir.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Ünlü CEO’dan Umut Veren Bitcoin Boğa Piyasası Yorumu!

Sonrakini Oku

Bitcoin ve USDT Balinalarından Şüphe Çeken Hareketlilik!

Bir Cevap Yazın