Bloomberg Raporu: Haziran Ayındaki NFT Satışları, Son 12 Ayın En Düşük Seviyelerinde!

Lider kripto para birimi Bitcoin’in son aylarda kaydettiği değer kayıplarının ardından 20.000 doların altına gerilemesi ile birlikte kripto para piyasası bu süreçte güçlü bir düşüş ivmesi yakaladı. Son yıllarda popülaritesi önemli ölçüde artış gösteren NFT’ler de Haziran ayında kripto para piyasasındaki düşüş yönlü ivmeden önemli ölçüde etkilendi. Yakın tarihli raporlara ve güncel verilere göre Haziran ayında kaydedilen NFT satışları, son 12 ayın en düşük seviyelerinde.

NFT Satışları Düşüşte

DappRadar ve Chainalysis verilerine göre Haziran 2022’deki NFT satışları, Haziran 2021’den bu yana en düşük seviyelerinde. Bloomberg, yakın tarihli bir raporunda DappRadar verilerine atıfta bulunarak, OpenSea’nin Haziran ayındaki satış hacminin Mayıs ayına göre %75 düşüşle 670 milyon dolar olduğunu ifade etti. Birçok NFT platformundaki satış hacmi, 2022 yılının başlarına kıyasla Haziran ayında önemli bir düşüş kaydetti.

Öte yandan NFT alanındaki dolandırıcılık ve hırsızlık vakaları da son aylarda önemli ölçüde artış gösterdi. Bu süreçte birçok NFT pazar yerinde çeşitli güvenlik ihlalleri baş gösterdi ve söz konusu güvenlik ihlallerinden çok sayıda yatırımcı oldukça olumsuz anlamda etkilendi.

Kripto Para Piyasası Düşüşte

Lider kripto para birimi Bitcoin‘in son haftalarda kaydettiği değer kayıplarının ardından 20.000 doların altına gerilemesi ile birlikte kripto para piyasası, güçlü bir düşüş ivmesi yakaladı. Piyasadaki çoğu kripto para birimi, son haftalarda çift haneli değer kayıpları kaydetti. Ethereum (ETH), 1.000 dolar seviyelerine önemli ölçüde yaklaşırken, kripto para piyasasının toplam değeri ise 903 milyar dolara geriledi.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Tahminleri Çıkan Analistten Bitcoin’de %25’lik Felaket Senaryosu!

Sonrakini Oku

Ark Invest CEO’sundan Dikkat Çeken Bitcoin (BTC) Değerlendirmesi!

Bir Cevap Yazın