Blockstream CEO’su: Bitcoin İçin Bu Seviyeye Çıkılması Mümkün!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 2019 yılında önemli bir yükseliş yakalasa da hala analistlerin istediği noktaya çıkabilmiş değil. Satoshi Nakamoto ile ilk Bitcoin işlemini yapan ünlü bilgisayar geliştiricisi Hal Finney bile zamanında yaptığı bir açıklamada Bitcoin’in değerinin birim fiyat olarak 10 milyon dolara kadar yükselebileceğini ima etmişti.

Dolar Kaybettikçe Bitcoin Kazanacak

Bitcoin henüz rekor olarak sadece 20.000 dolara yükselse de, Hal Finney’e katılan birçok isim mevcut. Ünlü Twitter analisti PlanB de birkaç aydır yayımladığı tweet’lerle BTC’nin 100.000 dolara kadar yükseleceğini ifade etmişti. Şimdi ise Bitcoin geliştirme firması Blockstream’in CEO’su Adam Back’ten oldukça iddialı bir tahmin geldi. Back, PlanB’nin ilgili tweet’lerine cevap vererek, zamanla ABD dolarının enflasyonunun yükseleceğini ve 1 doların 10 veya 20 yıl içerisinde yaklaşık olarak 10 cent’e eşit olacağını vurguladı.

Buna karşın insanların Bitcoin’e yöneleceğini belirten Back, bunun lider kripto para biriminin değerini 100.000 dolara kadar çıkartabileceğini düşünüyor. İlk Bitcoin işleminin üzerinden 11 yıl geçti ve BTC 11 yıl içerisinde değere bile sahip değilken 20.000 dolara kadar yükseldi. Sadece bu bile önümüzdeki 10 yıl içerisinde her şeyin mümkün olduğunu gösteriyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bitcoin İran ve ABD Gerginliği Sonrasında Neyi Kanıtladı?

Sonrakini Oku

Nicolas Maduro Petro Konusunda Israrcı!

Bir Cevap Yazın