“Blockchain Daha Fazla Zenginlik Getirecek”

Bugün ve yarın Hong Kong’da yapılacak olan bir konferans sırasında konuşan ConsenSys CEO’su Joe Lubin, Blockchain teknolojisi hakkında önemli görüşlerini dile getirdi.

Ethereum’un kurucu ortağı ve ConsenSys CEO’su olan Joe Lubin bugün yayımlanan ve New York Times’da yer alan röportajında, toplumun Blockchain sayesinde “kıtlık zihniyetinden bolluk zihniyetine” geçeceğini ifade etti.

12-13 Kasım tarihlerinde Hong Kong’daki Intercontinental Hotel’de gerçekleşen NYT International Luxury Conferance, Alibaba Group başkanı, moda markası Balenciaga’nın CEO’su ve lüks mont üreticisi Moncler’in CEO’su da dahil olmak üzere birçok ünlü ismi bir araya getirdi. Lubin de açıklamalarını bu konferans sırasında yaptı.

Ethereum kurucu ortağı konferans sırasında, Blockchain teknolojisinin getirdiği ilerlemelerin daha bireysel “faaliyetlere” izin vererek toplumda yeniden kontrol sağlanmasının nasıl mümkün olabileceğini şu sözlerle açıkladı:

Kimliklerimizi ve faaliyetlerimizi bu farklı merkezsiz ağlar üzerinden daha fazla kontrol altına alacağız. Dolayısıyla kendimizi ifade etmek için daha fazla değer yaratacağımızı düşünüyorum. Bu da zenginlik getirecek.

Bunun yanında Lubin geçtiğimiz hafta, Blockchain teknolojisi ve interneti karşılaştırarak bu ekosistemdeki gelişmelere ilişkin görüşlerini belirtmişti. Lubin’e göre Blockchain teknolojisi aracıları ortadan kaldıracak ve bu merkezsiz yapı “kendini belirleyen, egemen bir kimliği”mümkün kılacak. Ayrıca bu teknoloji sayesinde toplumun her seviyesinde yenilikçi adımlar atılabilecek ve dahası bu adımlara bu teknoloji sayesinde ışık tutulacak.

Öte yandan geçtiğimiz yaz Lubin yeni token’laştırılmış ekonomide varlık üretim süreçlerini de özetlemişti. Lubin’e göre, paranın kalitesinde niteliksel bir kayma yaşanıyor. Bu durumda dünyayı “küresel köyler” kavramına doğru götürüyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

ABD’de Bir Müze Daha Bitcoin Kervanına Katıldı

Sonrakini Oku

“BTC İçin 2020’de 1 Milyon Dolar Tahmini ‘Tutucu’”

Bir Cevap Yazın