Bitwise Pes Etmemeye Kararlı: Bir ETF Başvurusu Daha Yapacak

Bitwise Varlık Yönetimi ve NYSE Arca’nın Bitcoin ETF başvurusu Amerika Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından reddedildi. Bunun üzerine şirket bir ETF başvuru formu daha dolduracağını ifade etti.

“Yeniden Başvuru Yapacağız”

9 Ekim’de yapılan resmi bir basın açıklamasına göre şirketler ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) ETF başvurularını reddettiğini, ancak bu durumun ilerlemelerine yardımcı olduğunu dile getirdi.

SEC Bitwise’ın ETF başvurusu ile ilgili kararı vermeden önce bilindiği gibi çok kere kararı açıklamayı erteledi. Bunun ardından gelen red kararının ardından yapılan basın açıklamasında ise şu ifadeler kullanıldı:

SEC’in dikkatli incelemesini derinden takdir ediyoruz. Sonuçta sağladıkları ayrıntılı geri bildirim ETF başvuru sahiplerine bir Bitcoin ETF listeleme yolunda ilerlemeye devam etmeleri için kritik bir bağlam ve net bir gösterge sağlar nitelikte. Belirtilen endişeleri gidermek için SEC ile verimli bir şekilde ilişki kurmaya devam etmeyi ve en kısa sürede yeniden başvuru yapmayı düşünüyoruz.

SEC’teki İlerlemeler

Bu haberin ardından kripto para piyasası etkilenmemiş görünüyor. ETF’in reddedilmesiyle daha önce piyasalarda hareketlenmeler olmuştu. Ancak bu defa herhangi bir hareket yaşanmadı.

Öte yandan Bitwise’ın CEO’u Matt Hougan 7 Ekim’De ana akım medyaya yaptığı açıklamalarda, “Bitcoin ETF’nin onaylanmasını sağlamak için daha önce olduğumuzdan daha yakınız.” ifadelerini kullanmıştı. CEO açıklamalarına şu şekilde devam etti:

SEC’in 240 günlük yasal inceleme sürecindeki endişelerini gideremedik. Kilit bulgularımızı yorumlamak için ek veriye ve içeriğe olan ihtiyacı belirlerken endüstrinin ve SEC’in kaydettiği ilerlemeden memnuniyet duyuyoruz. Daha geniş ekosistemdeki ek araştırmalar ve devam eden ilerlemelerle, bu düzende ortaya çıkan endişelerin ve zorlukların sonuçta aşılacağını umuyoruz.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Nakit Sıkıntısının ve Bankacılık Problemlerinin Çözümü: Bitcoin

Sonrakini Oku

10 Milyar Dolarlık BTC, 8 Borsanın Cüzdanında Duruyor!

Bir Cevap Yazın