Bitwise: Libra, Bitcoin’i ve Diğer Kripto Paraları Üç Yıl İleri Götürdü!

ABD merkezli kripto para endeks fonu sağlayıcısı Bitwise sosyal medya devi Facebook‘un stablecoin‘i Libra‘nın tanıtılmasının lider kripto para Bitcoin’in gelişimini üç yıl ilerlettiğini dile getirdi. Bitwise tarafından yatırımcılara gönderilen bildiride firmanın küresel araştırma başkanı Matt Hougan şirket adına şunları ifade etti:

”Facebook’un Libra’ısı ve Kongre sayesinde kripto paraların geleceğine doğru iki ya da üç yıl gittik ve bütün konuşmaları, tartışmaları ve hatta ana akım görüşmeleri günümüze getirmiş olduk.”

Facebook Bitcoin İçin İyi Oldu

Firma aslında sosyal medya devinin kendi kripto para birimini geliştirmeye başlamasının ve bunun daha sonra Kongre tarafından uyarılıp bununla ilgili görüşmelerin yapılmaya başlanmasının ”insanların kripto para birimlerini daha fazla görmezden gelemeyeceklerini” anlamasına sebep olduğunu düşünüyor.

Bitwise yine de kripto paraların bu olay sayesinde çektiği ilginin hepsinin olumlu olmadığını, regülatörlerin kripto para dünyasına odaklanmasının daha sonra oldukça sert sonuçlar doğurabileceğinin farkında olduklarını da kabul etti.

”Ancak regülatörlerin bu tarz bir davranış bile uzun vadede kripto para sektörü için iyi olacaktır. Bu durum yatırımcılara, regülatörlerin de işe dahil olduğu ve yakında kripto para sektörü hakkında daha kesin kuralların konulacağı bilgisini verecektir.”

Libra şu an için birçok kesim tarafından sert bir şekilde eleştirilmekte ve buna teknoloji milyarderlerinden Mark Cuban da katıldı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bitcoin Vs. Altcoin’ler: Hangisi Daha Çok Kazandırıyor?

Sonrakini Oku

Tom Lee: Bitcoin 2019 Sonuna Kadar Yeni Bir Rekor Kıracak!

Bir Cevap Yazın