Bittrex Bir Kripto Parayı Daha Delist Ediyor!

Kripto para borsaları özellikle 2019 yılında artan regülasyonlar yüzünden çeşitli kripto para birimlerini delist etmeye başladı ve en çok kripto paranın delist edildiği bölge de tahmin edileceği gibi ABD oldu.

Binance gibi dünyanın lider kripto para borsalarından birisi bile ABD içerisinde hizmet vermeyi durdurdu ve regülatörlerin istediği şekilde farklı bir kripto para platformunu sil baştan piyasaya sürdü.

Bittrex’ten POLY Kararı

Bunun yanı sıra başka bir popüler kripto para borsası Bittrex Haziran ayında yaptığı bir duyuruda birçok altcoin’in ABD’li yatırımcılara artık açık olmayacağını vurgulamıştı. Ünlü kripto para platformu yeni yaptığı bir basın bildirisi ile uzun listeye bir kripto para birimi daha koydu ve resmen Polychain‘i (POLY) ABD’li kullanıcılar için delist edeceğini açıkladı.

POLY sadece ABD’li kullanıcıların erişimine kapatılacak ve ABD içerisinden olmayan kripto para yatırımcıları Bittrex International üzerinden ilgili kripto parayı kullanmaya devam edebilecekler. Bittrex henüz POLY’nin alım satımını ABD’li kullanıcılara kapatmadı ve yeni gelişme 27 Eylül tarihinden itibaren uygulanacak. Bunun yanı sıra ABD’li kullanıcılar ilgili kripto para birimi Bittrex International üzerinde yer aldıkça bunu çekebilmeye devam edecekler ve sadece alım ile satım işlemleri yapılamayacak.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Geleneksel Varlıklar ve Bitcoin

Sonrakini Oku

Tim Draper Eleştirilen Bitcoin Fiyat Tahmininde Israrcı!

Bir Cevap Yazın