BitTorrent (BTT) Fiyatı Bu Yeni Haber ile Harekete Geçebilir mi?

Toplam piyasa değerine göre en büyük 28. kripto para birimi BitTorrent (BTT), rekor sonrasında düşüşe devam ediyor. 5 Nisan tarihinde 0,013 dolara kadar çıkıp tüm zamanların rekorunu kıran BTT fiyatı o tarihten bu yana %39 geriledi ve gerilemeye devam ediyor.

BitTorrent İçin Yeni Yükseliş Sebebi Bu Olabilir

BTT fiyatının 1 yılda 30 kattan fazla yükseldiği görülmekte ve böyle bir düşüş aslında oldukça beklenen bir gelişme. Buna rağmen BitTorrent ekibi tarafından yayınlanan güncellemelere bakıldığında fiyatın yeniden hareketlenmesinin mümkün olabileceği görülüyor.

BitTorrent ağ protokolünün arkasındaki temel veri yapısı olan BitTorrent File System (BTFS), yakın zamanda büyük bir değişiklik yaşayacak. Coldstack tarafından yayınlanan bildiride, BitTorrent File System bünyesinde gerçekleştirilecek olan güncelleme açıklandı. Geliştiricilerin bu güncelleme sonrasında BTFS sistemi üzerinde farklı araçları kullanabilecekleri ve çok daha rahat geliştirme yapabilecekleri ifade ediliyor.

Coldstack Neden Önemli?

Coldstack aslında merkezsiz veri depolama konusunda Uber’e benzer bir hizmet vermekte. Coldstack’in artık BitTorrent’i  destekleyecek olması ve Gateway Storage SDK’leri arasında BTFS protokolünün de eklenmesi, ağın büyümesini önemli ölçüde arttırabilir. Coldstack’in yazılım geliştirme kiti Gateway Storage SDK, direkt olarak blockchain mühendisleri tarafından kullanılabilmekte.

Gateway Storage SDK altyapısı sadece BTFS’i değil aynı zamanda Storj, Filecoin, Lambda ve SIA gibi blockchain sektöründeki diğer dosya depolama uygulamalarını da desteklemekte. Bu da aslında BitTorrent’in şu an diğer devler arasına katıldığını gösteriyor.

BTT Fiyatı Hala Kızıl!

Peki bu güncelleme tam olarak ne sunuyor? Teknik açıdan bakmak gerekirse blockchain odaklı geliştiriciler artık BTFS verilerine erişmek veya bunu kullanmak için tek bir platformla yetinebilecek. İşbirliği sayesinde hem Tron hem de BitTorrent gelişimi Coldstack sistemleri sayesinde çok daha hızlı sağlanabilecek. BitTorrent Token fiyatı kısa süre önce rekor kırarak aslında BitTorrent File System’in piyasaya sürülmesine tepki vermişti.

BTT fiyatı bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0,008 dolardan işlem görüyor ve 0,006 dolar önemli bir destek. Fiyatın bu desteğin altına çekilmesi durumunda 0,004 dolar sıradaki destek olacaktır. BTT’nin yeniden toparlanması ise 0,010 doların üzerine çıkılmasına bağlı gibi gözükmekte.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Microstrategy Bitcoin (BTC) Alımlarından Sonra Bir Yeniliğe İmza Attı!

Sonrakini Oku

Morgan Stanley Raporu: CBDC’ler Kripto Paralara Tehdit Oluşturmuyor

Bir Cevap Yazın