BitPay Yöneticisi: Bitcoin Bu Sene 20.000 Doları Görebilir!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 2017 yılında 20.000 dolar seviyesi ile beraber tüm zamanların en yüksek noktasına ulaşmayı başardı. Ondan sonraki aylarda ve 2018’in tamamında düşüş yaşayan BTC, 3.000 dolar gibi beklenmeyen bir seviyeye geriledi.

2019 yılında tamamen geri dönüş yaşayıp 14.000 doları gören BTC, Bitcoin tabanlı ödeme firması BitPay’in üst düzey yöneticisine göre yeni bir rekor kırabilir. BitPay CCO‘su Sonny Singh, Bitcoin’in bu sene 2017 yılındaki noktanın bile üzerine çıkabileceğini düşünüyor. Singh’e göre BTC daha önce de bunun sinyallerini verdi ve 14.000 dolara kadar yükseldi. 15.000 doların geçilmesi ünlü uzmana göre 20.000 doların kapılarını aralayacak.

Bitcoin Yükselişini Ne Tetikleyecek?

Singh’e göre bu sene BTC’nin yükselişini tetikleyecek temel unsur ise BTC blok ödülü yarılanması değil. Yarılanmanın çoktan fiyatlandığını ve etkisini gösterdiğini açıklayan Singh, yükselişin beklenmeyen olaylarla geleceğini ifade etti. Facebook‘un Libra’sını piyasaya sürmesi veya önde gelen bir merkez bankasının dijital parasını piyasaya sürmesi tetikleyici etkilerden birisi olabilir.

Singh, Çin, Rusya ve Hindistan’ın kripto para birimlerini yasallaştırmasının böyle bir etki yaratabileceğini ifade etti. Özellikle Libra’nın piyasaya sürülmesi ve regülatörlerden onay alması, birçok diğer devletin böyle bir adım atmasına neden olabilir. Singh buna ek olarak makro-ekonomik durumun kötüye gitmesinin de BTC için olumlu olduğunu açıkladı. İran ve ABD arasında çıkan çatışma BTC fiyatının kısa sürede 1.000 dolar artmasına neden olmuştu.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bitcoin’in (BTC) 2020 Yılındaki Olası Yükselişi Hesaplandı!

Sonrakini Oku

BTC 2019 Mart’tan Sonra İlk Büyük Alım Sinyalini Veriyor

Bir Cevap Yazın