BitMEX CEO’su: Bitcoin’de 20.000 Dolara Hazır Olun!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) geçtiğimiz aylarda Federal Rezerv‘in ilk defa faiz indirimi yapmasına tanıklık etti ve bu durum genel olarak kripto para birimlerinin lehine bir sonuç ortaya çıkardı.

Kripto para ekosisteminin en büyük kripto para borsalarından birisi olan BitMEX’in CEO’su Arthur Hayes de temel olarak bu tecrübeden yola çıkarak Bitcoin’in yakında 20.000 dolara tekrar çıkabileceğini vurguladı. Uzun bir süredir sosyal medya üzerinde sessizlik yemini etmişcesine sessiz kalan Hayes, sonunda ortaya çıktı ve yapılacak olan yeni bir parasal genişlemenin (QE) itibari paralara olan inancı daha da azaltabileceğini vurguladı.

FED’in Yeni Hamlesi Bitcoin’i Yükseltebilir

Arthur Hayes attığı tweet ile FED’in yeniden parasal genişleme hamlesi yapmasının Bitcoin’i yeniden 20.000 dolara çıkartabileceğini ima eti. FED geçtiğimiz gün aldığı bazı kredilerdeki faiz indirim kararı ile piyasaya 53 milyar dolar pompalamıştı.

Lider kripto para birimi 2008 krizi sonrası üretilse de, henüz böyle bir kriz yaşamadı ve birçok kripto para analisti Bitcoin’in 2008 çapında büyük bir krize denk gelmesi durumunda güvenli liman özelliği ile rekor seviyelere çıkabileceğini vurgulamakta.

Bitcoin’in yanı sıra geçtiğimiz birkaç gündür altcoin’ler de ciddi bir yükselişe geçti ve bazı isimler bunun altcoin rallisi olabileceğini ifade etmekte. 

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Son Dakika: VanEck Bitcoin ETF Başvurusu Geri Çekildi!

Sonrakini Oku

Altcoin Sezonu Sonunda Başladı Mı?

Bir Cevap Yazın