Bitmain Blockchain Tabanlı Girişimlere Yatırım Yapacak

Ünlü Kripto para madencilik donanım üreticisi Bitmain, Blockchain teknolojisine dayalı özel merkez bankaları oluşturmak isteyen çok sayıda girişime yatırımda bulunacağını açıkladı.

Kurucu ortak Jihan Wu, Digital Ticaret Odası ve Georgetown Üniversitesi’nin Finansal Piyasalar ve Politika Merkezi tarafından düzenlenen DC Blockchain Zirvesinde şirketin gelecek planlarını açıkladı.

Etkinlik, 6-8 Mart 2018 tarihleri ​​arasında Washington’da gerçekleşti. Jihan, sunumunda özellikle geleneksel para birimleri ile işlem yapan bankalar ile kripto para birimini kabul eden bankalar arasındaki farkları vurguladı.

Bitmain 20 ila 30 şirkete yatırım yapacak

Jihan Wu sahibi olduğu şirketin, bankaların faaliyetlerini eşitlemek amacıyla 20 ila 30 girişime yatırım yapmayı planladıklarını açıkladı.

Jihan Wu; “Blockchain altyapısını kullanarak işlemlerini gerçekleştirmeyi amaçlayan girişimlere ilgi duyuyoruz. Bu benzersiz ve gelişmekte olan ekonomiye odaklanan 20 ila 30 arası projeye yatırım yapmak istiyoruz. “açıklamasında bulundu.

Jihan Wu;

Gelecekte kripto para piyasasının dört dijital para birimi üzerine kurulacak. Gerçek şu ki Bitcoin’in pazar hakimiyeti günden güne azalıyor. Ethereum ve Dash gibi dijital para birimlerini çok hızlı bir şekilde büyüdüğünü görüyoruz. Eğer bu teori gerçekleşirse kripto para piyasası artık daha sağlam temellere sahip olacaktır.

Piyasada mükemmel bir para birimi yok bu yüzden pazarın daha fazla dijital paraya ihtiyacı olacak.

Kripto paraların geleceği sorulduğunda ise Wu;

“Çoğu kripto para birimi büyük olasılıkla gelcekte bir takım düzenlemelere tabi tutulacaktır. Bu nedenle kripto para piyasasının gelişmesi isteniyorsa bazı yeniliklerin getirilmesi gerekiyor” yanıtını verdi.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

AB Yetkilisi: “Kriptolar Yerine Finansal Kurumları Düzenleyin”

Sonrakini Oku

Bithumb Güney Kore’de Kripto Para Kullanımını Yaygınlaştırmayı Hedefliyor

Bir Cevap Yazın