Bitcoin’le Beraber Altcoin’ler de Çakıldı

Bitcoin’in 7.000 doların altını görmesinden sonra piyasa hacmi bakımından ilk onda yer alan altcoin’ler de ciddi kayıplar yaşadı. Dolayısıyla kripto para birimlerinin toplam piyasa değerinde de düşüş yaşandı.

Piyasa Değeri 10 Milyar Dolar Düştü

Dün akşam saatlerinden bu yana süren fiyat düşüşleri sebebiyle kripto para piyasasının toplam değerinde 10 milyar dolarlık bir düşüş yaşandı. Bu düşüşün ardından piyasa değeri 186 milyar dolar seviyesini gördü.

Tüm kripto para piyasası kırmızıya dönmeden önce Bitcoin yaklaşık olarak %4’lük bir düşüş yaşadı ve neredeyse her zaman olduğu gibi altcoin’ler de lider kripto para birimini takip etti. Bu düşüş hareketleriyle beraber çoğu altcoin kripto kışın en düşük seviyelerine geriledi.

Ethereum, EOS, Litecoin Çakıldı

Tradingview.com’a göre Ethereum %7 düşüşle 130 doların altına geriledi. Bu rakamla beraber piyasa hacmi bakımından ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum 9 ayın en düşük seviyesini görmüş oldu. Ayrıca ciddi bir destek seviyesi de kırıldı. Bununla beraber düşüş devam ederse fiyat 120 doların da altına gerileyerek uzun zamandır görülmeyen seviyelerin görülmesine sebep olabilir.

Bunun yanında Bitcoin Cash de ciddi bir düşüşle 200 doların altına indi. Litecoin ise Şubat ayından beri görülmeyen 40 dolar seviyesine kadar geriledi. Litecoin bu yıl yaşadığı yarılanma ile beraber beklenen artışları yaşamad. Bunun yanında LTC’de yaklaşık olarak %70’lik bir kayıp yaşandı.

Ancak belki de ilk ondaki altcoin’ler arasında en kötü durumda olan Ripple… XRP, son iki yılın en düşük seviyesini gördü ve 0.20 doların altına geriledi. Ripple’ın fiyatı 2017 yılı ortalarına geri dönmüş oldu.

Ayrıca EOS da gün içerisinde %8 oranında değer kaybetti ve 2.35 dolar seviyesine geriledi.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Ünlü Analiz Firması: Bu Kripto Para Değerinin Çok Altında!

Sonrakini Oku

Bitcoin’in Yükselişi Peter Schiff’e Ters Köşe Yaptı!

Bir Cevap Yazın