Bitcoin’in Yükselişi Peter Schiff’e Ters Köşe Yaptı!

Dünyanın önde gelen altın yatırımcılarından birisi olan Peter Schiff, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) her yükseldiğinde bunu eleştirmesi ve BTC’nin yakında düşüşe geçeceğini belirtmesi ile kripto para sektöründe belirli bir ”hayran kitlesine” ulaştı.

Schiff, BTC’nin iki günlük düşüşünden sonra dün yayınladığı bir tweet’inde toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci ve üçüncü kripto para birimleri Ethereum (ETH) ile XRP‘yi eleştirip, ETH’nin yıl başında bu yana yüzde 150, XRP’nin ise yüzde 50 düşüş yaşadığını vurguladı.

Bitcoin Daha Düşecek Mi?

Bitcoin ise yıla 3.000 dolar seviyesinden başlayıp 14.000 dolara kadar çıksa da, daha sonra ciddi bir düşüş yaşamıştı. Yaşadığı sert düşüşe rağmen BTC’nin hala yıl başındaki değerinden iki kat yukarıda olması, Schiff’in bunun hakkında benzer bir yorum yapmasını engellemekte. Altın yatırımcısı ise yılın hala bitmediğini ve BTC’nin önümüzdeki günlerde yaşayacağı düşüş ile 2019 yılını da diğerleri gibi zararla kapatacağını vurguladı.

Bitcoin ise Schiff’in açıklamasından saatler sonra 800 dolarlık bir yükseliş elde ederek adeta kendisini ters köşeye yatırdı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bitcoin’le Beraber Altcoin’ler de Çakıldı

Sonrakini Oku

Tim Draper: Bitcoin Kadınlar Sayesinde 250.000 Dolar Olacak!

Bir Cevap Yazın