Bitcoin’in Tüm Zamanlar Rekoru Ne Zaman Kırılacak?

Kripto paraların öncüsü Bitcoin’in (BTC) tüm zamanlar rekorunu 2020 yılında bir kere daha kırabileceği ifade ediliyor. Piyasadaki uzmanların yaptığı değerlendirmelere göre BTC’yi yakın gelecekte güzel günlerin beklediğini söyleyebiliriz. Bu tür değerlendirmeleri yapan uzmanlar arasında toplulukta popülarite kazanmış ünlü isim Tom Lee de bulunuyor.

2020 Bitcoin Yılı

Fundstrat kurucu ortağı Tom Lee geçtiğimiz günlerde bir kere daha BTC hakkındaki görüşlerini dile getirmişti. BTC öncülüğündeki piyasanın geleceğine umutla bakan Lee’ye göre gelecekte bu alanda oldukça olumlu gelişmeler yaşanacak. Lee bu düşüncelerini belirli etmenlere dayandırıyor. Daha da önemlisi piyasada Lee gibi düşünen çok sayıda analistin bulunduğunu görüyoruz. Bu gerçeklere dayanarak 2020 yılının Bitcoin yılı olacağı düşüncesinin akıllarda yer ettiğini söylemek yanlış olmaz.

Karşıt Görüşler

Kripto para alanındaki her uzmanın Lee ile paralel düşüncede olmadığını da kabul etmek gerekiyor. Bazı uzmanlara göre ayı piyasası henüz sona ermiş değil ve boğa trendinehazırlanmak için henüz çok erken. Ancak Lee’nin ileri sürdüğü gerekçelerin çoğu kişiyi kendi safına çekebilecek nitelikte olduğu ifade edilebilir.

Lee, Bitcoin ağında gerçekleşecek ödül yarılanma (halving) işleminin piyasaya ciddi etkiler yapacağını savunuyor. Yaklaşan halving, Lee ve birçoğuna göre BTC’nin değerini artıracak bir potansiyel doğuracak. Halving, Lee’nin iddialarını desteklemek için ileri sürdüğü gerekçelerden yalnızca birisi.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Uzmanlar Bitcoin Konusunda Bir Kere Daha Uyardı

Sonrakini Oku

Bitcoin’in Bu Platformda 30.000 Dolara Çıkması, Kullanıcıların ”Mini Kalp Krizi” Geçirmesine Neden Oldu!

Bir Cevap Yazın