Bitcoin’in Piyasa Hakimiyetinde Rekor Düşüş! Sıra Altcoin’lerin Mi?

Bitcoin (BTC) ve kripto para piyasası son bir hafta içerisinde yeniden umutları arttıracak kadar yeşillendi ve birçok kişi olası bir altcoin sezonunun gelip gelmediğini merak ediyor.

Son 24 saat içerisin de kripto para piyasasının kazandığı toplam piyasa değerinin 13 milyar dolardan fazla olduğu görülüyor. Bu yükselişin özellikle altcoin’ler sayesinde olması ise, zarar eden birçok yatırımcının “acaba?” demesine sebep oldu.

Bitcoin Durdu, Altcoin’ler Yürüdü!

Güncel verilere baktığımızda lider kripto para birimi BTC‘nin %3,33, ikinci sıradaki Ethereum‘un (ETH) %7,65, üçüncü sıradaki XRP‘nin %2,61, dördüncü sıradaki Bitcoin Cash‘in (BCH) ve beşinci sıradaki Bitcoin SV‘nin (BSV) ise %7,23’er yükseliş elde ettiğini görebiliyoruz. Bu da altcoin’lerin yükseliş oranlarının çoğunlukla BTC’den fazla olduğunu ortaya koyuyor.

Buna ek olarak NEM ve Ethereum Classic gibi önemli kripto paraların da %10 ve üzeri yükselişleri, BTC’nin piyasa hakimiyetini resmen dizginledi. Tradingview.com’un aktardığı verilere göre bütün bu yükseliş karnavalı esnasında BTC’nin piyasa hakimiyeti 2019 yılının Temmuz ayındaki seviyesine geriledi. Düşüş ile beraber BTC’nin piyasadaki payı %65,8’e geriledi ve günlük grafikte ölüm kesişimi belirdi. Ölüm kesişimi BTC için en son Ocak ayının sonlarında yaşanan gerileme esnasında görülmüştü.

Ünlü Bitcoin yatırımcısı Jimmy Song ise altcoin’lerin çoğunun en yüksek seviyeden %90 üzerinde geride olduğunu hatırlatarak, %25’lik yükselişin bile bu düşüşü net %90’a çekeceğini ifade etti.
 
 
Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Analist: Bu Fiyattan Ethereum Almadığınıza Pişman Olacaksınız!

Sonrakini Oku

Tron Kullanıcıları 1 Milyar TRX’in Yakılmasını İstiyor!

Bir Cevap Yazın