Bitcoin’in Gerçek Değeri Ne?

Bitcoin (BTC) fiyatı hakkında ileri sürülen görüşler zaman zaman kullanıcıların dikkatini çekecek nitelikte olabiliyor. BTC hakkında astronomik fiyat tahminleri geçerli gerekçelere dayandırılarak yapıldığında ya da lider kripto para hakkında bir felaket senaryosu oluşturulduğunda kullanıcılar bu tür konulara kulak kabartıyor. Topluluktaki uzmanlardan bazıları bu konulara bir örnek daha oluşturdu ve Bitcoin’in gerçek değerinin üzerinde işlem gördüğünü iddia etti.

Bitcoin’in Gerçek Değeri

JPMorgan Chase tarafından düzenlenen kapsamlı bir araştırma BTC’nin gerçek değerinin mevcut seviyesinin çok daha aşağıda olduğunu ortaya koyuyor. Son günlerde fiyatını 8.000 doların üzerine taşımayı başaran BTC’yi değerlendiren birtakım piyasa uzmanları, bankanın yaptığı araştırmada haklılık payının olduğunu ifade ediyor. Bu uzmanlara göre bir Bitcoin’i kazmak için yaklaşık 4.000 dolar masraf yapılıyor ve BTC’nin gerçek değeri de bu civarda. Bu iddiaya göre BTC neredeyse gerçek değerinin iki katı yüksek bir fiyatla işlem görüyor.

Son Boğayı Andırıyor

ABD’nin önde gelen finansal kuruluşlarından JPMorgan Chase tarafından yapılan araştırma raporunu işaret eden Zschaepitz adlı kullanıcı ilgi çekici bir noktaya temas ediyor. Bu kullanıcıya göre BTC’nin mevcut fiyat tabloları 2017 yılının son aylarında çizilen grafiklere benziyor. Bilindiği üzere BTC bu tarihten sonra oldukça uzun sürecek bir düşüş trendinin etkisi altına girmiş ve sahip olduğu değerin oldukça büyük bir çoğunluğunu geride bırakmıştı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Forbes Analistinden İlgi Çekici Bitcoin Yorumu

Sonrakini Oku

Bitcoin Düşüşe Mi Geçti? Piyasa 1 Gecede 10 Milyar Dolar Kaybetti!

Bir Cevap Yazın