Bitcoin’in Bu Platformda 30.000 Dolara Çıkması, Kullanıcıların ”Mini Kalp Krizi” Geçirmesine Neden Oldu!

2017 yılının başından sonuna doğru gerçekleşen artış, dünyanın dört bir yanındaki birçok kripto para yatırımcısının zengin olmasına veya yatırımlarını katbekat arttırmasına yol açmıştı. Geçtiğimiz günlerde Coin Stats isimli bir platformda gözüken fiyat tablosu da, birçok kripto para yatırımcısına bir gecede zengin olduklarını düşündürtse de, ne yazık ki bu durum bir aldanmadan ibaretti.

Bitcoin 30.000 Dolara Çıktı!

Kripto para portföy sitesi olan Coin Stats ve sitenin mobil uygulaması, 4 Mayıs ile 5 Mayıs arasında kısa süreliğine de olsa Bitcoin‘in (BTC) birim fiyatını %418.76 artış yaşayarak 30.000 dolara çıkmış olarak gösterdi. Bu esnada BTC’nin toplam piyasa değeri de 534 milyar dolar gibi rekor bir seviyeye çıktı. Şaşkınlığa uğrayan Coin Stats kullanıcılarının bir çoğu konu hakkında hem Twitter hem de Reddit üzerinden çok sayıda gönderi paylaştı.

Resmi Twitter'da görüntüle
 
 

Hamsumwich isimli bir Reddit kullanıcısı da ünlü sosyal medya platformundan paylaştığı bir gönderisinde, Coin Stats uygulamasının böyle bir hataya nasıl göz yumduğunu anlamadığını ancak uygulamayı açıp ekranı günceller güncellemez kalbinin yerinden çıkacağını hissettiğini vurguladı. Coin Stats bu yeni hatanın yanı sıra geçtiğimiz tarihlerde ChainLink (LINK) kripto para biriminin fiyat grafiğinde de hata yapmış ve bunun da birim fiyatını %200 artmış olarak göstermişti.

 

Analistler Bitcoin’den şu an için oldukça umutlu olsa da, Coin Stats’ın gösterdiği 30.000 doların bu kadar çabuk gelmesi imkansız gibi duruyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bitcoin’in Tüm Zamanlar Rekoru Ne Zaman Kırılacak?

Sonrakini Oku

Tom Lee: Bitfinex’in IEO’su Bitcoin’i Olumsuz Etkileyecektir

Bir Cevap Yazın