Bitcoin’in (BTC) 2020 Yılındaki Olası Yükselişi Hesaplandı!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 2020 yılında 4 yıldır beklenen önemli bir gelişme ile büyük bir heyecan yarattı. Bitcoin blok ödülü yarılanması, 12,5 olan BTC miktarının 6,25’e düşmesine sebep olacak ve birçok analist bunun BTC fiyatının üzerinde olumlu bir etkiye sahip olacağını düşünüyor.

Kripto para piyasasında tanınan finans ve danışmanlık firmalarından birisi ise bu olumlu gelişmeyi de hesaba katarak 2020 yılının olası bilançosunu ortaya çıkardı. Tom Lee’nin kurduğu Fundstrat Global Advisors, 2020 yılında BTC‘nin %100 gibi bir yükseliş yakalayabileceğini düşünüyor. Fundstrat tarafından hazırlanan detaylı araştırma şu an için sadece firma müşterilerine açık.

Bitcoin’in Yükseliş Sebebi

Lee ve diğer uzmanların hazırladığı raporda BTC’nin blok ödülü yarılanmasının henüz yarılanmadığı, Mayıs ayına kadar geçen süre boyunca fiyatın artış yaşayabileceği vurgulanıyor. Lee buna ek olarak küresel tansiyonun yükselmesi, ABD Başkanlık seçimlerinin yaklaşıyor olması gibi olayların da BTC fiyatı için doping etkisi yaratacağını düşünüyor.

Bitcoin buna ek olarak eskisinden çok daha bilinen ve tanınan bir varlık haline geldi. Tesla CEO’su Elon Musk’ın Bitcoin hakkında attığı tweet de bunun güncel örneklerinden birisi olarak gösterilebilir.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Rusya’da Devlete Ait Nükleer Tesiste Bitcoin Madenciliği Yapılacak!

Sonrakini Oku

BitPay Yöneticisi: Bitcoin Bu Sene 20.000 Doları Görebilir!

Bir Cevap Yazın