Bitcoin’in 1 Aylık Yükselişi Dudak Uçuklatıyor!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 2019 yılının sonlarına doğru yaşadığı düşüş ile yeniden eleştirmenlerin diline düşse de, 2020 yılının ilk haftalarında gerçek değerini yeniden ispat etmeyi başardı.

Bitcoin Her Ay Yüzde 30 Artabilir Mi?

2020 yılının ilk ayının son günlerine yaklaşırken, Bitcoin’in %30 üzerinde yükseliş elde ettiği görülüyor. Önde gelen kripto para analistlerinden birisi en alttaki tweet’ten de görülebileceği üzere BTC’nin bunu her ay devam ettirmesi durumunda yıl sonuna kadar 152.000 dolara kadar çıkabileceğini iddia etmeye bile başladı. Bitcoin’in her ay %32’lik bir yükseliş elde etmesi tabii ki ilk başta imkansıza yakın bir büyüme gibi dursa da, 2019 yılı performansını unutmamak gerekiyor.

BTC 2019 yılının başlarında 3.000 dolar seviyesinde yer alırken, yılın devamında önce 6.000 dolara, daha sonra 9.000 dolara ve son olarak da 14.000 dolara kadar çıkarak bir zamanlar imkansız görülen seviyeleri aşmıştı. BTC’nin yine düşüş sergilediği 2019 yılı sonlarında da bir anda yükselişe geçmesi herkesi şaşırttı.

Oldukça volatil bir yapıya sahip olan lider kripto para biriminin bu dezavantajı bazen böyle yükseliş odaklı avantaja dönüşebiliyor.

Buna ek olarak başka bir popüler kripto para analisti Tone Vays da BTC’nin 10.000 doları aşacağını ifade ederek piyasaya heyecan katmıştı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Kripto Paralara Yatırım Yapmalı Mı, Yapmamalı Mı?

Sonrakini Oku

Bitcoin Bu Ülkede Yüzde 30 Daha Pahalı!

Bir Cevap Yazın