“Bitcoin’in 1.000.000 Dolar Olması Hala Mümkün”

Eski hedge fon yöneticisi ve best-seller yazarı James Altucher, Bitcoin fiyatının 1.000.000 dolara çıkacağı yönündeki iddiasını tekrarladı. Ancak yazarın bu seferki zamanlaması oldukça dikkat çekici…

Bitcoin: 1 Milyon Dolar

Cryptopotato’nun haberine göre popüler yazar James Altucher, 2017 yılında yaptığı bir açıklamada Bitcoin’in 2020 yılına kadar 1 milyon dolara ulaşacağını iddia etmişti. Altucher o günlerde, büyük yatırımcıların Bitcoin almaya başlayacağını çünkü “risk almaya ihtiyaçları olduğunu” dile getirmişti. Ayrıca yazar, Bitcoin’in toplam miktarının daha önce belirlenmiş olmasının da fiyatı yukarılara taşıyacak bir sebep olduğunu ifade etmişti. Altucher bu savını da tekrarladı.

Şu anda 2020’den yalnızca altı ay uzağız ve Altucher mikrofonu tekrar eline aldı. Altucher, hala Bitcoin’in 1 milyon dolara ulaşacağını düşünüyor ancak artık bunun olabilmesi için bazı şartları var. Eski hedge fon yöneticisi Bitcoin’in geleneksel kağıt paranın yerini alması durumunda 1 milyon dolara ulaşabileceğini dile getirdi.

Altucher konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

Dünya üzerinde dolaşımda yaklaşık olarak 200 trilyon dolar kağıt para var. Bunun yanında yalnızca 200 milyar dolar değerinde kripto para birimi var. Yani kripto paraların, geleneksel kağıt paraların yerini alabilmesi için 100.000 kar büyümeleri gerekiyor. Bu da Bitcoin’in değerinin 8 milyon dolar olacağını gösteriyor. Yani 1 milyon dolar tahmini düşük bile kalıyor.

Diğer Tahminler

Kripto para piyasasında sürekli analistler ve uzmanlar fiyatın nereye gideceği ile ilgili tahminlerde bulunuyor.

Örneğin kripto para piyasasının “deli adamı” olarak tanınan John McAfee de geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarda Altucher gibi Bitcoin’in 2021 yılında 1 milyon dolara ulaşacağını iddia etmişti. Konuyla ilgili haberimize bu link üzerinden ulaşabilirsiniz.

Öte yandan piyasa uzmanları arasında yer alan Naeem Aslam da geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarda Bitcoin’in bu hafta 10.000 doları göreceği tahmininde bulunmuştu.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

John McAfee: Bitcoin Zaman Yolcusu BTC’nin 1 Milyon Dolar Olacağının Kanıtıdır!

Sonrakini Oku

Serkan İnci Açıkladı: 3 Kripto Para Yatırımcısının Her Birine 100.000 TL Bütçe Vereceğiz!

Bir Cevap Yazın