Bitcoin’i Yüzde 50 Düşüren Sinyal Yine Göründü!

Bitcoin (BTC) geçtiğimiz birkaç gün boyunca pek iyi bir performans sergileyemedi ve 9.200 dolar noktasından 3.800 dolar noktasına kadar sert bir düşüş yaşadı.

Haftanın en yüksek noktasından %50’den fazla düşüş yaşayan BTC, doğal olarak birçok kripto para yatırımcısının da piyasanın sıfıra indiğini düşünmesine yol açtı. BTC fiyatı tam durgun bir görüntü çizmeye başlamışken, önemli bir sinyalin ise yeniden ortaya çıktığı anlaşıldı.

Özellikle kısa süre içerisinde gerçekleşecek olan Bitcoin Halving‘in gölgesinde görülen bu sinyal, fiyatın %50 gibi sert bir düşüş daha yaşayabileceğini gösteriyor. Bitcoin madencilik zorluğunun geçtiğimiz günlerde %6 artması, bunun tüm zamanların en yüksek seviyesini görmesine neden oldu.

Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 1 BTC kazmanın bedeli 8.000 dolar gibi oldukça yüksek bir fiyata ulaştı. Bu da hash rate’in hareketli ortalamalarını takip eden Hash Ribbons isimli indikatörün, madencilerin iflasını gösterdiği anlamına geliyor. Bu durum madencilerin zararına BTC kazdıkları günlerde görülüyor ve şu an aynısını yaşanacak gibi gözüküyor.

Bitcoin bu sinyal en son gözüktüğünde 6.000 dolar noktasından 3.000 dolar noktasına kadar gerilemişti. Madencilerin bazıları ise zararına da olsa ağı çalışır tutmak için işlem onaylamaya ve kazım yapmaya devam etti. Yine aynısının olması BTC’yi 3.000 dolar altına bile götürebilir.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bitcoin Haftaya 5.000 Dolar Altında Başladı: Düşüş Sürer Mi?

Sonrakini Oku

Bitcoin’in Çöküşü Günler Öncesinden Tahmin Edilebilir Miydi?

Bir Cevap Yazın