Bitcoin’den Sürpriz Düşüş!

Sektörün ilk ve hala lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), geçtiğimiz ay içerisinde Çin tarafından başlatılan bir FOMO ile 10.000 dolara kadar çıkmayı başarsa da, ne yazık ki burada tutunma konusunda benzer bir başarı gösteremedi ve kısa sürede 9.000 dolar bandına geriledi.

Bitcoin 8.016 Dolara Geriledi

Satış baskısının artması ve fiyatın günden güne erimesi ile beraber 8.700 dolara kadar inen BTC, geçtiğimiz iki saatlik sürede ise Bitstamp kripto para borsasının verilerine göre yüzde 4,5 düşüş sergileyerek 8.016 dolara kadar düştü. Bitcoin’in bu düşüşüne sebep olarak gösterebilecek bariz bir gelişme olmasa da, kripto para sektöründe genellikle balinalardan kaynaklı bu tip hareketlenmeler yaşanabilmekte.

Buna ek olarak BitMEX kripto para borsasında en son 2018 yılının Ekim ayında görülen bir olay, yeniden tekerrür etti ve bu da BTC’nin ilerleyen haftalarda yüzde 40 düşüş yaşayabileceği fikrinin ortaya atılmasına sebep oldu. BitMEX’in açık pozisyonlarındaki fonlama oranının sekiz gün boyunca %0,01 ile %0,03 arasında sıkışıp kalması, Rptr45 isimli kripto para analistinin geçen seneyi hatırlatmasına yol açtı.

Bitcoin’in ilerleyen haftalarda benzer bir durum mu yaşayacağı, yoksa beklenenin aksine ciddi bir yükseliş ile yeniden 10.000 dolara mı çıkacağı şimdiden merak konusu haline geldi.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Lamborghini Blockchain Kullanacak!

Sonrakini Oku

Venezuela Emeklilere Petro İle Ödeme Yapacak!

Bir Cevap Yazın