Bitcoin’de Umut Veren Gelişme: Ağ Zorluğu Arttı

Bitcoin‘in (BTC) ağ zorluğu aslında lider kripto para birimine olan ilgiyi anlamak için de kullanılan oldukça önemli bir indikatör olarak biliniyor. Geçtiğimiz haftalarda yaşanan sert fiyat düşüşü ile beraber en büyük üçüncü ağ zorluğu düşüşü yaşanmıştı ve birçok kripto para yatırımcısı düşüş sonrası panik oldu.

Bitcoin Ağ Zorluğu Artışa Geçti

Buna rağmen Bitcoin’in fiyat açısından toparlanmaya başlaması ve yeniden eski seviyelerine doğru yükselmesi, madencilerin ağa geri dönmesine yol açtı. Bu da dolaylı olarak ağ zorluğunun artmasına ve rekabetin kızışmasına neden oldu. Kripto para sektörünün tanınan isimlerinden Alistar Milne tarafından yayınlanan verilere bakıldığında da Bitcoin ağ zorluğunun 8 Nisan tarihinde %5,7 arttığı görülüyor.

Bu artış ile beraber Bitcoin ağında madencilik yapmanın zorluğu 8.000 dolardan önceki seviyelere çıkmış oldu. Bitcoin’in dört yıldır beklenen Halving yani blok ödülü yarılanması yaklaşırken madencilerin ağa akın etmesi ise oldukça beklenen bir gelişmeydi. Bitcoin Halving sonrası ödül 12,5 BTC’den 6,25 BTC’ye gerileyecek ve bunun öncesinde madencilerin stok yapmak istemesi mantıklı bir hamle gibi gözüküyor.

Yine de Halving sonrasında yaşanacak olan ağ zorluk değişimleri asıl önemli nokta olarak biliniyor. Eğer Bitcoin blok ödülü yarılanmasından sonra zorluk sert bir şekilde artarsa bunu fiyatın da takip etmesi muhtemel.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bitcoin Destekçisi Twitter CEO’sundan Dev Koronavirüs Bağışı!

Sonrakini Oku

Bitcoin Halving Aramalarında Rekor Üstüne Rekor!

Bir Cevap Yazın