Bitcoin’de Kaç Dolar Boğa Piyasasını Başlatır? Analist Açıkladı

Piyasada birçok kişi boğa piyasasının resmen başladığını düşünüyor. Kripto para yatırımcısı ve analisti Alex Krüger bu kişileri sabırlı olmaya davet ediyor. Kripto kışın bitip boğa piyasasının başlaması için Bitcoin’in 6.400 dolara çıkması gerektiğini düşünüyor.

6.400 Dolar

Alex Krüger dün şu tweet’i attı:

BTC şu an 5.750 dolarda, kasım çöküşünden önceki 2018’in dip seviyesi.

2018 ayı trendi 4.200 doların üzerinde bitti.

6.400 doların, 2018’in en fazla işlem gören fiyatının üzeri görülürse bu boğa piyasası geldi demektir.

Haberimizin hazırlandığı sırada BTC 5.790 dolardan işlem görüyor. Utoday’in haberine göre fiyatta büyük bir yükseliş olduğu için bu aşamadan sonra küçük çaplı düşüşler görülebilir. Ancak 6.400 dolara giden yol önceki aylara (BTC’nin haftalar boyu ölüyü oynayıp 4.250 direnç seviyesinin üzerine çıkamadığı zamanlar) kıyasla o kadar da zorlu ve dikenli değil.

Altcoin Rallisi

Bitcoin birçok direnç seviyesini bir gün içinde tek tek geçince altcoin’ler büyük abilerinin peşinden giderek ralliye başladı. ‘Ethereum katili’ olarak adlandırılan EOS 5 dolar seviyesini geçerken Litecoin’de 80 doların üstü görüldü. Litecoin demişken LTC’deki yükselişe değinmemek olmaz. LTC yılın şu ana kadarki döneminde %160’tan fazla değer kazandı. Günün diğer dikkat çeken para birimi de Bitcoin Cash oldu. BCH haberimizin hazırlandığı sırada %8,53 artışla 292 dolardan işlem görüyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Gizemli Balina BTC Fiyatını Yorumladı

Sonrakini Oku

Ethereum’da Büyük Değişimin Tarihi Belirlendi

Bir Cevap Yazın