Bitcoin’de Düzeltme Yaşanırsa Ethereum 300 Doları Geçer Mi?

Geçtiğimiz ay piyasa hakimiyetini %60 arttırarak on yedi ayın en yüksek seviyesine çıkaran Bitcoin, altcoin piyasalarına baskı uygulamaya devam ediyor. Bazı uzmanlar Bitcoin’in bu ateşli halinin kaçınılmaz şekilde soğuyacağını ve Bitcoin’in bir geri çekilme yaşayacağını düşünüyor. Yatırımcıların ise yeniden geleneksel paralara mı yöneleceği yoksa bu dönem içinde kazandıkları karları Ethereum gibi düşük fiyatlı alternatiflerde mi değerlendirecekleri henüz bilinmiyor.

ETH Fiyatı Hala Eşikte

Ethereum fiyatı şu anda yükselişte ancak uzun vadeli grafiklere bakıldığı zaman Ethereum’un halan 2017 ortasındaki değerinde olduğunu gösteriyor. Ayrıca Ethereum tüm zamanlar rekoru olan 1.400 dolar seviyesinden yaklaşık olarak %84 daha düşük seyrediyor. Bitcoin’e bakıldığı zaman ise, lider kripto paranın neredeyse altı haftada iki katına çıktığını ve tüm zamanlar rekorundan %60 daha düşük seviyelerde seyrettiğini görüyoruz. Yani Bitcoin, Ethereum’a nispeten daha iyi bir performans sergiliyor.

Newsbtc’nin haberine göre sonrasında Ethereum fiyatı Aralık 2018’de yaşadığı %94’lük düşüşle 85 doları gördü. Küçük iyileşmeler yaşasa da Litecoin ve Binance Coin gibi diğer kripto paraların gösterdiği muazzam performanslarla ağır darbeler almaya devam etti. Peki, Ethereum’un bu durumu Bitcoin düzeltmesiyle değişebilir mi?

Bitcoin’de Kazanılanlar Altcoin’lere

Twitter’da “CryptoFibonacci” olarak tanınan ünlü analist, bir düzeltmenin ardından yatırımcıların Ethereum gibi daha düşük fiyatlı kripto paralara geçebileceğini düşündüğünü şu ifadelerle açıkladı:

Bazı insanlar doğal olarak Bitcoin’de kazandıklarıyla sevdikleri diğer altcoin’lere dönecekler. Burada önemli olan neyin iyi neyin kötü olduğunu belirlemek. Bu altcoin’lerin çoğu önümüzdeki sene piyasada olmayacak. Bu yüzden IMO’ya dikkat edin

Bu noktada Ethereum’un iyi bir seçenek olacağını dile getiren “CryptoFibonacci”, Ethereum’un şu anda düşük olan fiyatının 300 dolara kadar çıkabileceğini ifade ediyor.

“Crypto Dog” gibi diğer analistler de Ethereum’un şu anda büyük bir direnç seviyesinde olduğunu eğer bu seviyeyi kırarak 240 doları görürse bir sonraki noktanın 300 dolar olduğunu dile getiriyor.

Bunların yanında analistler her ne kadar Ethereum’un fiyatındaki artış için Bitcoin düzeltmesini bekleseler de Bitcoin’in 8.000 doların üzerine çıktığı gün Ethereum da yaklaşık olarak %11 gibi güzel bir yükseliş sergilemişti. Ethereum’un yanı sıra tüm piyasa iyi bir performans göstermiş ve Ripple deyim yerindeyse bir patlamayla %22 artış yaşamıştı.

Şu anda bile Ethereum’un 24 saatlik hareketine bakıldığında %10’un üzerinde artışla yoluna devam ettiğini görüyoruz.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Kripto Para Ödemelerinin Yaygınlaşması Adına Büyük Adım

Sonrakini Oku

SEC Üyesinden ETF Hakkında Umut Veren Açıklama!

Bir Cevap Yazın