Bitcoin’de 13.000 Dolar Grafiği! Önümüzdeki Günler Hareketli Olabilir

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) bugün oldukça hareketli bir gün yaşadı ve neredeyse %15’lik rekor bir artış elde etti. BTC’nin 7.700 dolardan başladığı rallinin 9.000 dolara kadar devam ettiği görüldü ve FED tarafından açıklanan faiz kararı ile BTC de 9.000 dolar seviyesinden hafif bir düzeltme yaşamaya başladı.

Ancak analistlerin önümüzdeki günlere yönelik kripto para tahminlerinde bir azalma olmadı. Sektörün en ünlü isimlerinden birisi olan Galaxy, bugün daha Bitcoin’in efsanevi yükselişi başlamadan önce yayınladığı analizinde oldukça kritik bir fiyata dikkat çekti.

Bitcoin’de Sıradaki Hedef Ne?

Twitter üzerinde 60.000’den fazla takipçisi bulunan ünlü analist, Bitcoin’in ani bir ralli ile kısa vadede 13.000 dolara kadar çıkabileceğinin altını çizdi. Analistin özellikle 13.000 doları işaretlemesinin önemi ise 2019 yılındaki piyasayı hatırlayanların fark edeceği bir detay.

Lider kripto para birimi 2019 yılında rallinin doruk noktasında 14.000 dolar bandından dönmüş ve ciddi bir düşüş yaşamıştı. Bu da aslında BTC’nin neredeyse iki yıllık direnci kırmaya hazır olabileceğinin göründüğü anlamına geliyor.

Galaxy, Bitcoin’in 13.000 dolara çıkacağını gösteren grafiğin görmezden gelinemeyecek kadar bariz olduğunu ifade etti.  Bitcoin’in 9.000 dolara kadar çıkmasından sonra güncel bir tweet daha atan analist, BTC/USD işlem çiftinde 13.000 dolardan önce ciddi bir düzeltme görüleceğinin de sinyallerini verdi.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Telegram’dan Gram Yatırımcılarını Üzecek Karar!

Sonrakini Oku

Bitcoin’de Sert Düzeltme! Fiyat Nereye Kadar Düşecek?

Bir Cevap Yazın