Bitcoin Zenginleri Listesi Yüzde 30 Büyüdü!

Bitcoin Zenginleri veya hesabında 1.000 BTC‘den fazlasını bulunduranların listesi geçtiğimiz 12 ay içerisinde ciddi bir büyüme elde ederek yüksek gelire sahip yatırımcıların lider kripto para birimine akın ettiğini gösterdi.

Coin Metrics verilerine göre söz konusu liste 2018 yılının Eylül ayından bu yana yüzde 30 artış yaşadı. Araştırmadan bilinen kripto para borsalarının cüzdan adresleri çıkartıldığında bile Bitcoin (BTC) zenginleri listesinde ciddi bir artış olduğu görülmekte. Basın saati itibariyle 2.148 adres 1.000 Bitcoin’den fazlasına ev sahipliği yapıyor ve bu toplam Bitcoin adreslerinin yüzde 0,01’ini oluşturmakta.

Balinalar Bitcoin Düşüşünü Kolladı

Yukarıdaki grafikten de görülebileceği üzre Bitcoin fiyatının yükselişe geçtiği anlarda BTC zenginleri sayısında yatay bir grafik sergilense de, fiyatın sert düşüş yaşadığı anlarda sayı inanılmaz bir şekilde artış yaşamış.

Bu da aslında balinaların veya yüksek varlıklı kişilerin düşüş anlarını kollayıp yüklü BTC alımları yaptığı anlamına gelmekte. Özellikle BTC’nin 6.400 dolardan 3.100 dolara doğru düştüğü 2018 yılının son çeyreği ciddi anlamda alım fırsatına yol açmış gibi duruyor.

nlü kripto para analisti Alex Krüger konu hakkında Coindesk kaynağına verdiği röportajda, bu artışın sadece yüksek varlıklı bireylerle açıklanamayacağını ve borsalar ile depolama firmalarının sayısındaki artışın da ilgili olaya katkı sağlamış olabileceğini ifade etti. Buna ek olarak Bitcoin’in 2019 yılında ‘güvenli liman’ olarak görülmeye başlanması da kesinlikle alımları etkiledi. Ron Paul tarafından yapılan anket sonuçlarında bile Bitcoin’in altın veya devlet tahvillerine kıyasla önde olduğu görülebilmekte.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Hong Kong, CBDC Üzerinde Çalışmaya Başladığını Doğruladı

Sonrakini Oku

Bitcoin Bir Yatırımcı Tarafından Neden Manipüle Edilemez?

Bir Cevap Yazın